Úvod > hobby > Vysoké investice a více než 100 pracovních míst

Vysoké investice a více než 100 pracovních míst

Rubrika: Stavíme...    Vyšlo:
Autor:    
Vysoké investice a více než 100 pracovních míst

HORNBACH otvírá v Olomouci svůj největší hobbymarket s Drive-in v České republice . HORNBACH, jeden z předních hobbymarketů v Evropě, expanduje dále v Česku. Téměř deset let po úspěšném vstupu podniku na trh bude ve středu 17. října 2007 v Olomouci-Hodolanech zahájen provoz další jeho pobočky. Díky investicím ve výši 27 mil. eur vzniklo více než 130 trvalých pracovních míst. Jedná se o šestou velkoprodejnu pro stavbu, dílnu a zahradu v Česku, která patří svým oddělením stavebnin se systémem Drive-In k nejnovějšímu standardu HORNBACHU. Tímto firma provozuje 125 marketů v devíti zemích.  

Na zahajovací tiskové konferenci v Olomouci  předseda představenstva firmy HORNBACH HOLDING AG, Albrecht Hornbach prohlásil: „Nevidíme Českou republiku čistě jako prodejní trh, nýbrž přispíváme také k enormnímu hospodářskému růstu země.“ Veškeré stavební práce na marketu Olomouc prováděly výlučně české podniky. Kromě toho, 70 procent sortimentu pochází od českých dodavatelům. 

HORNBACH je jako evropský obchodní koncern zastoupen v devíti zemích. „Ve všech těchto zemích platíme daně, zaměstnáváme pouze tuzemské pracovníky a nakupujeme zboží od místních dodavatelů, které distribuujeme i do jiných zemí “, řekl Hornbach. Ve všech zemích, v nichž by se rodinný podnik zaregistroval na burze, by působil jako motor konjunktury a zdroj pracovních příležitostí. „S tímto záměrem expandujeme i na českém trhu “, konstatoval Hornbach. V současné době zde činí podíl HORNBACHU na trhu 15 procent. 

Velkoplošné prodejny a obrovský sortiment pro zájemce o projekty
Velkoprodejny pro stavbu, dílnu a zahradu HORNBACH se vyznačují celou řadou zvláštností od jiných marketů v oboru „Do-it-yourself“(Udělej si sám). Celková koncepce je orientovaná na zákazníky, kteří se chystají realizovat velké projekty v domě, bytě či zahradě vlastními silami nebo za pomoci profesionálů. Proto mají markety HORNBACHu obzvlášť velkou prodejní plochu: Koncernový průměr se pohybuje kolem 11 000 metrů čtverečních a nově otevřené markety mohou mít dokonce více než 20 000 metrů čtverečních.  Na této ploše lze nabízet opravdu široký sortiment kolem 60 000 druhů zboží pro domácí kutily, řemeslníky i zahradníky. Veškeré zboží je k dispozici stále v  dostačujícím množství i pro velké nákupy zájemců o projekty a profesionály. Kromě toho si mohou zákazníci objednat dalších 60 000 druhů zboží přes objednávkový servis.

HORNBACH si získává důvěru svou koncepcí trvale nízkých cen
Jedna z nejdůležitějších předností HORNBACHu pro projektové zákazníky a profesionály je koncepce trvale nízkých cen.  „Jádrem naší firemní filozofie je, že neposkytujeme žádné krátkodobé rabaty ani nelákáme zákazníky na jednotlivé zlevněné zboží, jako to dělají jiní prodejci. HORNBACH nabízí na celý sortiment trvale nejnižší možné ceny. To budí u našich zákazníků důvěru a dává jim jistotu při dalším plánování svých prací. “, vysvětlil Hornbach cenovou koncepci skupiny HORNBACH. Ředitel koncernu prohlásil: „I nadále držíme cenové prvenství napříč celým sortimentem pro kutily i zahradu.“

Druhý market HORNBACHu na jihu Moravy
Market HORNBACHu na jižní Moravě očekává své zákazníky od 17. října v Olomouci v Rolsberské ulici. Ráj pro kutily disponuje celkovou plochou kolem 23.000 metrů čtverečních . Oddělení stavebnin zaujímá přes 9.000 metrů čtverečních a plocha zahrady činí více než 5.000 metrů čtverečních. K tomu patří ještě moderní centrum stavebnin Drive-In o rozloze téměř  8.000 metrů čtverečních. To umožňuje zákazníkům
pohodlné nakládání těžkých stavebních materiálů jako jsou dřevěné desky, pytle cementu či role izolačních materiálů přímo z regálů do osobního auta či dodávkového automobilu a rychlé opuštění prodejny. 

 Market se 480 parkovacími místy byl vybudován pouze za deset měsíců na bývalém území autobusového nádraží a český generální dodavatel Zlínstav provedl stavbu ve vynikající kvalitě.  „Nabízíme lidem z Olomouce a okolí  in Olomouc obrovský sortiment pro veškeré projekty, které budou realizovat doma i na zahradě  “, vysvětluje ředitel marketu  Miloš Okurek, který pracuje v HORNBACHu již osm let a před tím vedl markety v Brně a v Praze na Černém Mostě. 

Hobbymarket bude otevřený od pondělí do pátku od 7 do 21 hodin, v sobotu a v neděli od 8 do 21 hodin.   


Mohlo by se hodit


reklama