Úvod > hobby > Kámen a drát proti větru

Kámen a drát proti větru

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    foto autorka
Kámen a drát proti větru

Jen kámen, drát, nápad a šikovné ruce postačí k výrobě praktického těžítka na ubrus. Ke stolování v zahradě někdy patří i vítr, který se s vámi rád přetahuje o ubrus na stole.  Aby všechny trumfy byly na vaší straně, připevněte do rohů ubrusu praktická těžítka z odrátovaných kamenů.
 
Nápad tedy máte a můžete se pustit do práce. Je několik způsobů, jak kámen odrátovat. Vyzkoušejte třeba techniku šité krajky.

 

Co budete potřebovat :

kámen vhodné velikosti
drát o síle 0,4 mm
štípací kleště
skřipec na záclonu
 
Postup odrátování kamenu :

1) Vezměte si cca 1,5m drátu a připravený kámen.
2) Udělejte na drátu kolečko o průměru asi 2cm , které bude sloužit jako kostra pro první řadu drátování. Volným koncem drátu budete dále drátovat.
3) Konec drátu veďte do kroužku směrem od sebe ven a vytáhněte ho nad smyčkou, která se tím vytvořila. Utáhněte smyčku tak, aby vytvořila oblouček nad kroužkem.
4) Takto postupujte stále dokola než vytvoříte první řadu smyček kolem kroužku.
5) Potom přiložte drátování na kámen a pokračujte s tvořením smyček. Konec drátu v dalších řadách protahujte jednotlivými očky předchozí řady.
6) Nakonec drát uštípněte a začistěte.
7) K odrátovanému kamenu připevněte skřipec na záclonu, za který kámen pověsíte.

  

 

 


Drátované věcičky se do zahrady opravdu hodí. Po odrátování kamenů se můžete pustit do odrátování láhví, hrnečků, květináčů a dalších předmětů.

 

Nevadí, že zatím umíte jen techniku šité krajky. Dekorativní láhev, ve které si na zahradu přinesete trochu dobrého vínka je odrátována právě touto technikou. Nakonec jsou přidrátovány plastové kytičky a některé plošky v drátované košilce jsou vybarveny barvami na sklo.
Drátování láhve začněte stejným způsobem jako při drátování kamene. Základní kolečko přiložte na dno láhve a postupujte s drátováním směrem k hrdlu. Aby byla láhev zajímavější, jsou ještě dráty jednotlivých oček zkřiveny po odrátování kleštěmi.

 

A pokud chcete drátovat jen tak pro radost vaši i pro radost vašich přátel, odrátujte malé oblázky a vyrobte tak originální přívěsky na mobil.
 
Hra s dráty je hlavně o fantazii a preciznosti práce ... a pak pochopitelně hlavně o radosti, kterou odrátované věcičky přinášejí.Mohlo by se hodit


reklama