Úvod > hobby > Letní květináčky

Letní květináčky

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    foto autorka
Letní květináčky

Techniku decoupage už znáte. Možná si ji lépe pamatujete pod názvem „ubrousková technika“. Dnes si ukážeme, jak právě touto technikou dokážete vyrobit krásné květináčky, které přinesou do vašeho bytu, nebo třeba na vaši terasu, kousek léta. Z množství motivů, které lze zakoupit na ubrouscích si jistě vyberete ten, který vám přinese největší radost. Ať už zvolíte veselé kopretinky, voňavé konvalinky, nebo léčivé bylinky, budou květináčky vždycky krásně originální.

 

Pomůcky :
 
akrylové barvy
krakelovací lak
ubrousek
lepidlo na decoupage
bezbarvý lak
štětce

 

Postup výroby :
 
1) Květináč natřete tmavší akrylovou barvou, která bude prosvítat v podobě barevných prasklinek. Barvu nechte zaschnout.
2) Na zaschlou vrstvu barvy naneste krakelovací lak a také nechte zaschnout.
3) Na suchý krakelovací lak naneste vrchní světlou akrylovou barvu. Ta při styku s krakelovacím lakem popraská a v prasklinách se objeví spodní tmavší barva, kterou jste květináč natřeli v první vrstvě.
4) Nyní oddělte z ubrousku poslední tenoučkou barevnou vrstvu a vystříhejte z ní motiv, který chcete nalepit na květináč.
5) Lepidlem na decoupage nalepte ubrouskové motivy.
6) Nakonec květináč přelakujte bezbarvým lakem.
 
POZOR: Aby květináč vydržel stále hezký, je potřeba nalakovat i vnitřek květináče a také dobře zalakovat odtokovou dírku. Je to proto, že pokud by hliněný květináč natáhl vodu, akrylová barva i ubrouskový motiv by zpuchřely.

 

TIP: Stejným způsobem můžete ozdobit i jinou keramiku než jsou květináče. Překrásně vypadá například kávový servis zdobený motivy vlčích máků. Keramika musí být zvenku neglazovaná, jinak by barva nedržela. Na přelakování použijte vypalovací lepidlo na decoupage na keramiku. Po zaschnutí vypalte v elektrické troubě. Pak můžete hrnečky bez problémů umývat.Mohlo by se hodit


reklama