Úvod > hobby > Když kytara nehraje

Když kytara nehraje

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Když kytara nehraje

Možná máte doma starou kytaru, která s vámi zažila plno báječných dní u ohně, na vodě a na táborech. Máte ji rádi, ale desetkrát lepený krk či kobylka už nějak nedokážou udržet kytaru naladěnou déle než pár minut. Možná jste na půdě našli staré prasklé housle, kterým už nějaký ten kolíček chybí. Než vás napadne možnost staré hudební nástroje vyhodit, zkuste z nich raději vyrobit veselou dekoraci na stěnu. Záleží jen na vás, jakou techniku zvolíte.

 

Každopádně je potřeba nejprve nástroj rozebrat a přebrousit, aby držela nová barva. Potom přijde na řadu nový lak. Můžete barvu nastříkat, nebo natupovat akrylovou barvu houbičkou. Můžete použít i štětec, ale počítejte s tím, že tahy štětcem budou dost patrné.
 
TIP:  Má-li vypadat podklad zajímavěji, pohrajte si i se stínováním a přechody barev. Nejlépe toho docílíte tupováním houbičkou na nádobí.
 
Pak přichází na řadu vlastní zdobení. Na kytaře s beruškami je to známá ubrousková technika.

 

Postup výroby :
Z poslední tenké barevné vrstvy ubrousku vystřihněte motiv, který pak lepidlem na decoupage nalepte na kytaru. Nakonec kytaru přelakujte bezbarvým lakem.
 
TIP : Aby byl motiv pestrý a nápaditý, můžete zkombinovat několik ubrousků dohromady a použít tak právě takové obrázky, které vytvoří tu správnou náladu.
 
Na houslích je ryba namalovaná akrylovými barvami.

 

Postup výroby :
Tady je potřeba umět alespoň trochu malovat. Nejprve si připravte šablonu na papír. Motiv z papíru vystřihněte a obrys přeneste na housle například pomocí kopírovacích papírů. Vlastní vybarvení ryby je věcí umění míchání barev a umění malby. Několikahodinová práce ale nakonec stojí za to. Nakonec motiv přestříkejte bezbarvým lakem.
 
TIP: Malá škola míchání barev:
 
Pokud do barvy přimícháte bílou, vznikne vám barva pastelová.
Žlutá a červená = oranžová
Červená a modrá = fialová
Žlutá a modrá = zelená
Červená a žlutá a modrá = hnědá
Oranžová a zelená = okrová
Černá a bílá = šedá
Červená a bílá = růžová


Mohlo by se hodit


reklama