Úvod > hobby > Drátované šperky II

Drátované šperky II

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Grada
Drátované šperky II

Od pradávna měli lidé tendenci obklopovat se krásnými věcmi a zdobit se šperky. A od pradávna také platilo, že žena a šperk patří neodmyslitelně k sobě. Šperkem se stávaly kameny, zvířecí zuby, ptačí peří… a později pak kovy: stříbro, zlato, ale také bronz. A tajemství výroby šperku? Stačí číst dál…
 
Do dnešní doby zůstala funkce šperku téměř nezměněná. Ale s touhou zdobit se, jde ještě ruku v ruce další pradávná touha – touha krásu vlastnoručně tvořit. Touha darovat spolu se šperkem i kus vlastní práce a trpělivosti. Nebo touha ozdobit se vlastním výtvorem a předvést tak ostatním nikoli své bohatství a moc, ale vlastní vkus a šikovnost.  Pokud i vy máte chuť pořídit si šperk na míru nebo darovat svým blízkým šperk na míru, ale nevíte jak na to, můžete to zkusit s publikací Drátované šperky II. autorky Karly Hátleová, kterou vydalo v tomto roce nakladatelství Grada.     

 

Tato kniha je opravdu originální. Obsahuje totiž nejen konkrétní návody k výrobě krásných náhrdelníků, náušnic, prstenů či broží, ale najdete v ní i velmi podrobné popisy výroby jednotlivých drobných částí šperku, bez nichž se při tomto tvoření neobejdete. Všechny popisy jsou zobrazeny a popsány krok za krokem. Správný postup výroby každé části šperku vám zaručí precizní zpracování a tím i dokonalý výsledek. Kniha vám také představí jednotlivé materiály a pomůcky, které jsou k práci nezbytné. Podrobné návody k drátování komponentů i k výrobě konkrétních šperků a navíc mnoho inspirací k použití netradičních materiálů, dělají z této knihy jedinečně ucelenou publikaci, která vás techniku jemného šperkového drátování opravdu dokonale naučí.
 
Rádi tvoříte? Nebo to chcete alespoň zkusit? Máme pro vás tip. Tři z vás, kteří odpoví správně do 28.7. na soutěžní otázku se mohou těšit na tuto báječnou publikaci, která všem jistě zpříjemní volné chvilky.
Nápovědu najdete u nás v magazínu v rubrice Hobby.

 
Soutěžní otázka: Jaké jméno také používá Karla Hátleová pro svou uměleckou tvorbu?

 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:


 

Publikaci Drátované šperky II. vydalo nakladatelství Grada, 289 Kč.
 
A možná vám přijde vhod i malá šperková ochutnávka…


Mohlo by se hodit


reklama