Úvod > hobby > Korálky - jak na letní motanici

Korálky - jak na letní motanici

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Korálky - jak na letní motanici

Také máte problém s tím co na krk na léto? Aby to bylo vzdušné, hodilo se to k letním šatičkám, aby to bylo krásné a alespoň trochu originální? Tak s tímto problémem si můžete jednoduše poradit. Nabídka obchodů s bižuterií i jinými doplňky je sice pestrá, ale nic nepotěší tak, jako vlastnoručně vyrobený šperk. Naučíme vás, jak si udělat jednoduchý, krásný a univerzální šperk - motanici.
 
Budete potřebovat nějaké korálky, zlomky drahých kamenů, nebo perličky, vlasec, komponenty na zapínání a kleště. A také trochu vlastní šikovnosti. Všechen potřebný materiál můžete koupit buď v kamenných specializovaných obchodech s korálky nebo v internetových e-shopech.

 

Začínáme:
Ustřihněte si asi 70 cm vlasce. Navlékněte jeden korálek asi 5cm od konce, vlasec provlékněte korálkem znovu a udělejte uzlík jako na obrázku.

 

Na vlasec navlékněte další korálek asi 1,5 až 2 cm od prvního korálku a znovu ho zavažte, stejně jako korálek první.
Takto pokračujte dokud nenavléknete vlasec s korálky o délce 40cm.
 
Vlasců s korálky si udělejte potřebný počet, tedy záleží především na vás, jak budete chtít mít náhrdelník bohatý. Já podle velikosti korálků navlékám tři a pět korálkových vlasců, ale lze udělat náhrdelník například i z deseti.
 
Když máte navlečený potřebný počet korálkových vlasců, musíte je nějak ukončit, aby tvořily náhrdelník. Zakončení se dělá tak, že si vezmete kalotu což je to bižuterní komponent, který vypadá jako dvě spojené mističky s háčkem, vlasce provléknete do kaloty a uděláte na nich uzlík. Místo uzlíku můžete použít zamačkávací rokajl, což je kovový korálek, který když se zmáčkne kleštěmi, drží na místě jako uzlík.

 

Zavřete mističky kaloty k sobě a háček přimáčkněte k mističkám. Na jeden háček kaloty dejte kroužek a karabinku, a na druhý jen kroužek. Náhrdelník máte hotov.

 

Mnoho úspěchů při letním tvoření přeje Winterie.


Mohlo by se hodit


reklama