Úvod > hobby > Korálky – hobby, které nikdy neomrzí

Korálky – hobby, které nikdy neomrzí

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: archiv autorky a nakladatelství Metafora
Korálky – hobby, které nikdy neomrzí

Rádi nosíte šperky podle barvy šatů, příležitostí, nálady? Pokud ano, měli byste jich mít v šuplíku určitě víc než pár. A pokud jste originální, nejspíš se nespokojíte s unifikovanou nabídkou obchodní sítě. Co zbývá? Zapojit vlastní nápady a šikovné ruce…
 
Umíte korálkovat? Ne? A chcete proniknout do tajů této několik tisíc let staré techniky? Pak nezbývá než se přihlásit do odborného kurzu. Jenže ne všude se takové korálkové školy pořádají. Pro ty z vás, kteří ve svém okolí takový kurz postrádáte, a nejenom pro ně, je určena publikace Navlékáme korálky anglických autorek Sary Withersové a Stephanie Burnhamové, kterou vydalo nakladatelství Metafora.         

 

Tento podrobný obrazový průvodce světem korálků s bohatým výběrem technik, postupů a inspirativní galerií hotových výrobků je ideální ,,učebnicí“ nejenom pro naprosté začátečníky, ale také pro pokročilé korálkáře, kteří zde najdou inspiraci v podobě děl svých již známějších ,,kolegů“ – výtvarníků.
 
Publikace je rozdělena do tří podrobných částí. V první se seznámíte nástroji, které budete potřebovat k výrobě originálních šperků či různých dalších doplňků, ale také s návlekovými materiály, kdy zjistíte, že ne každá ,,nit“ je vhodná pro určitý šperk. Také na vás čeká cesta mezi korálky a bižuterními komponenty, které pomáhají jednotlivé náramky, náhrdelníky apod. dotvořit.
 
V druhé části se budete zabývat konkrétními technikami důležitými pro práci s korálky. Vyzkoušíte si navlékání, uzlování, práci s drátem i na stávku či tkaní v ruce, ale také se seznámíte s korálkovou výšivkou.
 
Nakonec se ,,projdete“ galerií prací světových výtvarníků, kde můžete načerpat řadu podnětných inspirací pro vlastní malá umělecká dílka. Určitě není bez zajímavosti, že zde rovněž najdete zdroje pro další návody, ale také obchody, kde si můžete zakoupit potřeby ke korálkování.
 
Koho prý korálky chytnou, už ho nepustí, říkají ,,staří“ korálkáři. Pokud chytly korálky i vás a rádi byste tuto publikaci získali, stačí když odpovíte na následující otázku:

Jak zní umělecké jméno výtvarnice, která pro vás nedávno na našich stránkách umotala letní korálkovou motanici?

Nápovědu najdete zde v magazínu v rubrice hobby.
 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je: 

Publikaci Navlékáme korálky vydalo nakladatelství Metafora, 249 Kč.Mohlo by se hodit


reklama