Úvod > hobby > Malovaná mozaika

Malovaná mozaika

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Malovaná mozaika

Jestli se vám líbí mozaikové motivy, ale nemáte odvahu pustit se do té opravdové, zkuste mozaiku malovanou. Vyrobit takový obrázek je snadné a zvládnou ho i malé děti...
 
Naše mozaikové sluníčko je dílkem desetileté Míši, která ho vyrobila na kreativním kurzu v Hluboké nad Vltavou, kde se každoročně schází všichni ti, kteří rádi tvoří hezké věci. Takovou mozaiku určitě zvládnete i vy a bude bavit i vaše ratolesti.  
 
Co budete potřebovat:
Základní předmět, který budete zdobit. Míša si vybrala destičku ze sololitu.
K namalování obrázku si připravte akrylové barvy.
K rozdělení obrázku na mozaiku se nejlépe hodí metalická akrylová barva přelitá do aplikátoru. Aplikátor je vlastně prázdná lahvička s tenkým hrotem, kterým se dobře maluje. Metalickou akrylovou barvu můžete koupit ve výtvarných potřebách.
Aby se z obrázku stala opravdu mozaika, potřebujete 3D lak. Míša použila 3D lak zn. Nerchau.

 

A jak na to:
Nejdříve namalujte jednoduchý obrázek akrylovými barvami. Nesnažte se dělat složité obrazce. I obyčejné sluníčko bude vypadat báječně, až se z něho stane mozaikový obrázek.
Po zaschnutí barev rozdělte obrázek na mozaikové dílky. To se vám bude nejlépe dělat barvou nalitou v aplikátoru. Prostě jen obtáhněte výrazné předěly mezi jednotlivými barvami obrázku a pak zbylé plochy rozdělte na kousíčky.

 

Když jsou i kontury suché, naneste na jednotlivé dílky mozaiky 3D lak. Nelekejte se, že je bílý a že obrázek najednou vůbec není vidět. Chce to trochu trpělivosti. Nebo spíš hodně trpělivosti. 3D lak totiž schne až 24 hodin. Po zaschnutí ale zprůhlední a dílky mozaiky vypadají jako skleněné.

 

Nakonec stačí na zadní stranu obrázku nalepit tavnou pistolí očko na zavěšení.

 

Když se Míši ostatní ptali, jak udělala tuto krásnou skleněnou mozaiku, jen se tajuplně usmívala. Vy už to teď víte.  Nezbývá tedy než vám popřát, ať se vám daří stejně jako Míše.


Mohlo by se hodit


reklama