Úvod > hobby > Vyrábíme perlový náhrdelník

Vyrábíme perlový náhrdelník

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Vyrábíme perlový náhrdelník

Líbí se vám perly, ale zdá se vám, že nejsou pro každodenní nošení, protože vypadají moc slavnostně? Anebo máte pocit, že se hodí pouze pro ženy ve vyšším věku? Vůbec ne! Takový šperk nejenom, že vhodně doplní šatník každé z nás, ale navíc, vlastnoručně vyrobenému perlovému náhrdelníku vtisknete pořádnou dávku vaší fantazie, kreativity, promítnete do něj své já. A takový kousek, zhotovený na míru, by vám rozhodně neměl chybět…
 
Pro začátek je třeba říci, že budeme pracovat s tzv. umělými perlami ze skla, které se máčí v různě barevném vosku. Říká se jim proto voskované perle a můžete je koupit v různých barvách i velikostech ve specializovaných obchůdcích nebo v síti e-shopů. Vytvoříte z nich krásný náhrdelník pro každodenní nošení do práce či do společnosti, a podle barev můžete dokonce dosáhnout kompletního sladění s vaším šatníkem. 
 
Pro výrobu tohoto náhrdelníku budete potřebovat:
48 voskových perlí bílé barvy velikost 0,3 cm
25 voskovaných perlí bílé barvy velikost 0,8 cm
74 voskovaných perlí hnědé barvy velikost 0,5 cm
 
stejný počet ketlovacích jehel
bižuterní zapínání – karabinku
tři bižuterní kroužky
ketlovací, ploché a štípací kleště
 
Nejprve vás naučíme, jak udělat ketlovací očko na ketlovací jehle. Ketlovací jehla má již jedno očko hotové, uchopte ho mezi prsty, otevřenou stranou očka k sobě, navlékněte na jehlu voskovanou perli a konec jehly ohněte směrem k sobě.

 

Štípacími kleštěmi uštípněte konec jehly tak, aby vám nad korálkem zůstalo cca 0,8cm jehly.

 

Uchopte konec jehly do ketlovacích kleští a otočte drát směrem od sebe. První očka možná nebudou nic moc, ale vždy se dají upravit.

 

Máte hotový uketlovaný korálek. Takto uketlujte očka na všech perlích.

 

Nyní budete perle spojovat do náhrdelníku. Uchopte do ruky ploché kleště a vytočením uketlovaného očka do strany, očko otevřete. Navlékněte do něj uketlovanou perli a očko zavřete.

 

Spojte tímto způsobem všechny perle v pořadí: hnědá, bílá větší, hnědá, bílá menší, hnědá, bílá menší a znovu ve stejném pořadí.
 
Hotový náhrdelník měří asi 180cm, dá se nosit uvázaný okolo krku na uzel, jako dlouhá šňůra, nebo třikrát omotaný okolo krku přesně podle konkrétní nálady, oblečení, nebo společenské události.
 
Mnoho úspěchu při tvoření přeje WinterieMohlo by se hodit


reklama