Úvod > recepty > Chryzantéma - ozdoba každé letní párty

Chryzantéma - ozdoba každé letní párty

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto Holandská květinová kancelář
Chryzantéma - ozdoba každé letní párty

I květina se může stát královnou letních večírků. Jenom musíte vybrat tu správnou, která vydrží bujaré oslavy a ještě vás svěží přivítá do dalšího dne.
 
Nizozemští floristé, udávající tón květinové módě, pro tento rok zvolili chryzantému. Tato univerzální, celoročně dostupná květina je nejenom vhodná k jakékoliv příležitosti, ale také ji lze přizpůsobit stylu oslavy. Víte, že se pěstují chryzantémy s růžovými, bílými, žlutými, nachovými, hnědými, červenými, lososovými, zelenými, krémovými, oranžovými a dokonce i dvoubarevnými květy? Jelikož existuje přes 200 odrůd chryzantém v celé škále barev, rozhodně mezi nimi objevíte tu svou.
Pojďme se tedy podívat, jak nás královna večírků umí bavit.

 


Přípitek

Recept na tento pestrý koktejl zní: vezměte moderní barevné sklenice, roztančené chryzantémy, bláznivou náladu a míchejte! Není nutné podávat s ledem (ale k navození podobného dojmu je možné použít kousky barevné aranžovací hmoty). Čtyři sklenice stačí na oslavu, devět vyzdobí celý stůl na letní party.

 


Chryzantémový pamlsek

Je to sorbet, koktejl, nebo váza? Toto poutavé aranžmá tvoří pohárek na zmrzlinu naplněný stonky pestrých chryzantém s doplňky, jakými jsou například slámky. Aranžmá skvěle navozuje letní atmosféru a hodí se pro parné letní dny. Květin stačí jenom několik.

 


Dobrou chuť!

Aranžmá pro letní party: jako aranžovací hmota posloužil dortový korpus. Chryzantémy jsou jako ozdoba na dortu, fialové paraplíčko podtrhuje letní dojem, který z aranžmá vyzařuje.

 


Pomerančové překvapení

Rozkrojte pomeranč na půl a zapíchněte do něj jednu kontrastně zbarvenou chryzantému s větším květem. Ideální jako ozdoba stolu s pohoštěním na party nebo dekorace při slavnostní večeři.

 


Osvěžující koupel

Osvěžující, chladivý obrázek pro horký letní den: skleněná mísa naplněná vodou, na níž plavou veselé kačenky. Použít můžete jakékoli chryzantémy, protože na tuto vodní legraci stačí květy. Ozdobné kuličky dodávají ještě více barev. S touto aranží uspějete především ve společnosti dětí. I když… třeba i dospělí rádi zavzpomínají na dětská léta…

 


Kouzelná hůlka

Věnujte svým hostům jako poděkování za to, že přijali vaše pozvání, tuto kytici originálního tvaru, v níž se mísí tlumené, romantické barvy s výraznými. Jádrem této kouzelné hůlky je jeden velký květ vyštipované chryzantémy. Slavnostní protáhlá kytice vznikla uspořádáním zbývajících chryzantém kontrastních barev do vrstev. Svým tvarem kytice vynikne mezi tradičními aranžmá. Abyste dosáhli ladných, protáhlých linií, ponechte dlouhý stonek a využijte různobarevných stuh. Plátky limetky a citrónu váze dodávají osvěžující letní vzhled.reklama