Úvod > stavba > Řešení s přívlastkem atypické

Řešení s přívlastkem atypické

Rubrika: Design    Vyšlo:
Autor:    Foto: Robert Virt
Řešení s přívlastkem atypické

Novostavba není vždy zárukou spokojenosti. Tak to bylo i v případě majitelů třípodlažního domu na okraji Prahy, kteří se jej rozhodli kompletně zrekonstruovat…
 
Zůstala jenom podlaha a kuchyň
Původní dispozice, rozdělená do dvou bytových jednotek, zůstala nezměněná.
První, dvoupokojový byt s kuchyňským zázemím a samostatnou předsíní, určený pro babičku, příbuzné či přátele, se nachází v prvním podlaží. V dalších dvou patrech najdeme pět místností – obývací pokoj, kuchyň, dva dětské pokoje a ložnici rodičů. Součástí interiéru jsou tři koupelny a terasy s přímými přechody.

 

Jedinou stavební změnou bylo zbourání příčky v manželské ložnici. Vybavení domu prošlo kromě podlahového řešení a kuchyně kompletní výměnou.

 

Všechno na míru…
Realizace interiéru proběhla pod taktovkou zkušené architektky Radky Faltusové. Dům byl vybaven atypickým nábytkem. 

 

Výsledkem rekonstrukce je moderní, vysoce estetický a funkční prostor, který je založen na kontrastních barevných kombinacích, propracovaných detailech a kvalitním výběru materiálů.

 

V celém domě dominují tři barevné kombinace: třešňová, bílá a krémová, které se prolínají v celém prostoru – na skříňkách, komodách, textilních doplňcích a stěně. Tmavý třešňový odstín vybrala architektka záměrně jako protiklad k světlým podlahám. Tato základní barevná paleta se potom jenom doplnila o jemné a nevtíravé tóny čalouněného nábytku.

 

Se zaměřením na „specialitky“
Každý dům má svá místa, která mu dávají punc jedinečnosti. V tomto případě nás hned na první pohled upoutala dvě nestandardní řešení. 

 

První „specialitkou“ je pojízdná knihovna, nacházející se v obývací zóně. Vznikla na základě požadavků majitelů domu, kteří chtěli svou větší sbírku knih uložit elegantním a promyšleným způsobem. Nejdřív vznikla pevná stěna knihovny, ke které výrobce nábytku zhotovil čtyři pojízdné segmenty. Díky tomuto řešení se prostor na knihy téměř zdvojnásobil, aniž by narušil vzhled místnosti.

 

Další „třešničkou“ je pracovna pána domu, připomínající staromládenecký pokoj. Centrálním prvkem interiéru jsou téměř půlkruhové dveře rohových skříní, vyrobené z vrstev ohebných překližek v ručně připraveném kopytě, zlisovaných do požadovaného poloměru.

 

Po dalších výrobních úpravách se nalakovaly krémovým odstínem. Za těmito atypickými půlkruhy se skrývá velkorysý úložný prostor.

 

K nemovitosti patří zahrada s krytým bazénem a podsklepeným altánem, která se po setmění promění v kouzelné místo s neopakovatelnou atmosférou, vytvořenou se stejnou důsledností jako interiér.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama