Úvod > stavba > Na návštěvě v horské chatě San Lorenzo

Na návštěvě v horské chatě San Lorenzo

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto: SanLorenzomountainlodge, Trendir
Na návštěvě v horské chatě San Lorenzo

Na pomezí Rakouska a Itálie, v nádherných lesích údolí Val Pusteria (či chcete-li německy Pustertal), se nachází horská chata San Lorenzo. Projekt rekonstrukce realizovaný v letech 2007 – 2009 představuje nádhernou ukázku rustikální architektury citlivě zasazené do panenské přírody. Nechte se inspirovat…
 
Netknutost přírody je dána i faktem, že se chata nachází na 17 hektarech soukromého, z drtivé většiny zalesněného pozemku. Výška 1 200 metrů nad mořem zase chatě legitimizuje přídomek „horská“.

 

 

Budova byla postavena díky spolupráci dvou architektonických studií, Biquadra Innenarchitektur, které se podílelo na návrhu a tvorbě interiéru, a hlavního realizátora Dellago Architekten, který vytvořil celý koncept a zasadil ho do nádherné krajiny.
 
Převážně zděná budova s dřevěným patrem pochází z přelomu 15. a 16. století. Majitelé se snažili zachovat co nejvíce z historie domu, podařilo se jim zachránit dokonce velkou část původního trámoví, stropní klenby či dveřní portály. Výsledkem je návrat o půl milénia zpět, doplněný o nejmodernější vymoženosti, které zpříjemní po celodenním zimním lyžování či letních turistických výšlapech chvíle odpočinku.

 

 

Z těchto vymožeností stojí za zmínku zejména velký bazén ve tvaru písmene T umístěný na okraji dvora budovy, ne už tak zřejmé (alespoň ne na první pohled) je podlahové vytápění v rámci celého horského objektu. Po outdoorových aktivitách přijdou vhod turecké lázně s chromaterapií, finská sauna či luxusní vířivka. To vše dává dohromady ideální kombinaci wellness – sportu a spa.
 
Pomyslnou třešničkou na dortu je vinný sklípek, který se v minulosti používal jako stáj pro kozy. Ten je vybaven podlahou z místního kamene, původními kamennými zdmi a dřevěným stropem. Košt vína v takovém sklípku se může stát ideálním zakončením dne.

 

 

Jak již bylo zmíněno, celým domem se vine jednotný rustikální styl. Ten je stylově čistý, studio Biquadra si na něm dalo opravdu hodně práce. Interiér stejně jako zbytek domu navozuje historickou atmosféru, přičemž zachovává praktičnost, funkcionalitu a důraz na pohodlí obyvatel a hostů. Roli středu celého domu plní místnost s krbem, který v tuhé zimě doplňuje podlahové vytápění.

 

 

Ano, zima je asi nejlepším ročním obdobím, které si v San Lorenzo užijete doslova beze zbytku. Představte si, že po romantické procházce po zasněžených kopcích či celodenním lyžování v některém blízkém horském středisku přijdete vymrzlí do tepla, zahřejete se u krbu s nefalšovaným ohněm a praskajícím dřevem, a po té ještě můžete relaxovat ve vířivce se sklenicí dobrého italského vína v ruce a příjemný den je tak dokonale zakončen.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama