Úvod > stavba > Vyberte si dokonalý bazén

Vyberte si dokonalý bazén

Rubrika: Stavíme...    Vyšlo:
Autor:    Foto: juvandesign, thedailygreen, rasiqzone
Vyberte si dokonalý bazén

Plánujete stavbu bazénu? Možná by stálo za to se nejdříve porozhlédnout po aktuálních trendech a novinkách v této oblasti. Jedině tak se vám rozhodně nemůže stát, že budete mít stejný bazén jako soused, který ten svůj stavěl vloni…
 
Pokud jste opravdoví fajnšmekři (a máte odpovídající rozpočet) můžete si doma postavit bazén rovnou krytý – a využívat jej třeba i v zimě. Objevili jsme několik zajímavých tipů na to, aby vaše soukromé koupaliště nevypadalo jako bezduchý skleník.
 
A začneme s maximálním využitím dřeva. Moderní prosvětlený skandinávský styl vás dostane svou přirozeností i typickou vůní. A zkombinovat jej můžete třeba s vířivkou nebo ještě lépe finskou saunou, která kromě patřičné severské atmosféry dodá i osvěžení a uvolnění v jakékoli roční době.

 

 

Předpokládáme, že nejspíše nedisponujete neomezeným rozpočtem, ale kdyby přece jenom, nabízíme další tip – lázně v antickém stylu. Antického stylu se vůbec nelekejte – nemusí se vůbec jednat o kýč srovnatelný s podnikatelským barokem. Pokud si totiž vaše nové lázně vezme do parády soudný architekt, mohou klidně vypadat nějak takto:

 

 

Některým druhům zahrad báječně sluší kombinace přírodního jezírka a bazénu. I v této oblasti se objevilo několik zajímavých designových návrhů. A i zde často kraluje dřevo. Nicméně mnohem zajímavější než design je v tomto případě systém přečerpávání vody. Voda je totiž filtrována přes komoru, která obsahuje titanové pláty a ionty zinku a mědi. Díky tomu zůstává vždy čistá i bez použití chlóru, který mimochodem zvyšuje pravděpodobnost záchvatu u osob trpících astmatem a i u ostatních se jeho přebytek projevuje vysušováním pokožky a zesvětlováním vlasů.

 

 

Umělá jezírka působí navíc přirozeněji než do prostředí bezmyšlenkovitě ,,plácnutý“ (hranatý) bazén. Do jezírka můžete zasadit třeba lekníny a okolí osázet stromy a keři. Případně hned vedle postavit malou skalku.

 

 

Jestliže jste zastánci klasického venkovního bazénu, i pro vás máme řešení. Následující obrázek je pro ty, kdo by si rádi bazén u domu dopřáli, ale nemají pro něj odpovídající velikost pozemku (nebo si to alespoň myslí):

 

 

 

Velice podobný nápad, který ale pracuje opět se dřevem a kamenem, dostává díky použité okolní zeleni uklidňující atmosféru.

 

 

A nakonec inspirace pro ty, kdo mají dostatek místa a přitom se nesmíří s tradičním funkcionalistickým řešením. Bazén, v němž nenajdete jediný roh, je vhodně zasazen do okolního prostředí a ideálně kombinuje průmyslově zpracovávaný lámaný kámen s ostatní zelení.reklama