Úvod > stavba > Tip na bydlení: Casa del Pico

Tip na bydlení: Casa del Pico

Rubrika: Design    Vyšlo:
Autor:    Foto: Freshome
Tip na bydlení: Casa del Pico

V jednoduchosti spočívá krása. Své o tomto rčení vědí také noví majitelé domu Casa del Pico, navrženého madridským architektonickým studiem Ábaton. Nechte se s námi inspirovat…
Bílá stavba, jejíž obytná plocha má téměř 300 metrů čtverečných (konkrétně 292 metrů), je postavena na svažitém terénu se žulovým podkladem a leží na blíže neurčeném místě ve Španělsku.
 
Přesnou polohu domu můžeme jen hádat z kusých informací poskytnutých architekty – z domu ležícího na vršku (odtud španělský název „Casa del Pico“ čili „dům na vrcholu“) je prý dobrý výhled na hory i město.
Dvoupatrový dům slouží potřebám jedné nejmenované rodiny. I kvůli tomu je dvoupatrový a jak se stalo dobrým zvykem, dělí soukromé prostory jednotlivých obyvatel od obývacích prostor, do nichž majitelé zvou návštěvníky.

 

 

Exteriér domu působí minimalistickým dojmem, s důrazem na bílou barvu a její kombinaci s velkými okny, jejichž rámy jsou lakovány šedě a evidentně jsou vyrobeny z hliníku.
Minimalistická však rozhodně není zahrada, která se sestává ze zachovaného borovicového háje okolo domu a krásně zeleného zadního traktu domu, na němž se nachází také nepravidelně umístěný bazén obdélníkového tvaru. Čerstvě zelený trávník zadní zahrádky, která je ještě jakoby součástí interiéru, působí v suché španělské krajině takřka nepatřičně. Mezi domem a bazénem se nachází betonová terasa, na niž se přistupuje pomocí trojitých balkonových dveří.

 

 

Důraz na funkčnost návštěvníky „praští“ i po vstupu do domu. Rozhodně to však není ke škodě věci. Hlavní místnost je řešena již tradičně – spojením obývacích prostor s kuchyní, jež tvoří praktický středový bar, z něhož by měl radost každý nadšený kuchař i kuchařka, a dále vestavnými bílými skříněmi s dvířky neobsahujícími jakékoliv kliky či jiná ovládací zařízení.

 

Ve stejném duchu pak skříně pokračují i mimo kuchyň a používají se jako skladovací prostory, které v rámci interiéru nepůsobí rušivě. Stejný styl vestavných skříní můžeme sledovat i v prvním patře, kde se nachází soukromé ložnice majitelů i prostory určené pro jejich děti.

 

 

Obývacímu pokoji vévodí velký (jak jinak než minimalistický) krb, celému přízemí pak broušená vápencová podlaha, se kterou si dala architektonická společnost (respektive realizující stavební firma) rozhodně záležet.
Co se týče nábytku, opět bychom mluvili o stylovém minimalismu, pokud by se u kuchyně nenacházela tradiční jižanská dřevěná jídelní sestava. Zajímavostí je také sedací „souprava“ nakombinovaná celkově ze tří různých druhů a barev sedaček a křesel.

 

Ač se zde přímo nabízí použití sousloví „každý pes jiná ves“, nevypadá tato kombinace vůbec násilně a naopak zajímavě dotváří interiér. Ten, jak se sluší dodat, nenavrhovala architektonická kancelář sama, nýbrž ve spolupráci s taktéž španělskou firmou Batavia, která se zaměřuje na návrhy a realizace interiérového designu.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama