Úvod > stavba > Svět oken… těch českých

Svět oken… těch českých

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: depositphotos.com
Svět oken… těch českých

V posledních letech se rozmohl jistě chvályhodný trend – znát ,,svého“ výrobce. I když mu zatím velí hlavně potraviny, i pro ostatní zboží přináší své nesporné výhody. Třeba taková okna. Možná byste ani neuvěřili, kolik peněz vám tahle znalost může ušetřit…
 
Okna nejsou investice nijak malá. Také je kupujeme jedenkrát či dvakrát za život.  Jenže stále je mnoho těch, kteří se při výběru ptají především na cenu. Co by je ale mělo rovněž zajímat, je původ okna. Ptáte se proč? Odpověď je zcela jednoduchá. Vyhnete se tak řešení skrytých budoucích nákladů.

 

 

Opatrně s výběrem oken
Okna můžete nakupovat od dodavatele nebo od výrobce. Pokud se rozhodnete pro první řešení, třeba právě proto, že vám momentálně ušetří i několik tisíc, měli byste zjistit, odkud dané okno pochází. V ideálním případě se jedná o firmu, která odebírá od výrobce v České republice a má s ním vyřešený záruční i pozáruční servis.
 
Jiná situace nastává, pokud byla vámi vybraná okna vyrobena v zahraničí a jejich původ je prakticky nedohledatelný.  K tomu stačí například nekvalitní kování, které v našich podmínkách leckdy nevydrží ani dvě zimy. Nezbude vám pak než čekat, dokud dodavatel složitě nevyřeší reklamaci. Mimochodem, leckdy ji ani nemusí vyřešit vůbec, i když by možná chtěl, třeba právě proto, že ,,jeho“ výrobce daná okna přestal dělat, zmizel z trhu apod.
 
Skrytá budoucnost
Nákup ,,bezejmenných“ oken tak trochu připomíná sázku do loterie, věštění z křišťálové koule nebo výklad z karet. Nemáte totiž záruku v tom, co všechno vaše plastová okna vydrží. A může to začít třeba již zmíněným nekvalitním kováním, pokračovat těsněním, zničeným mechanismem otvírání apod. Radost z hezkého nového či rekonstruovaného domu pak kalí reklamační běhání od čerta k ďáblu s celkem jasným výsledkem, zase budete platit. Ať již někomu, kdo se vašich oken ujme, nebo rovnou okna nová.

 

 

Chystáte se na nákup nových oken?
O tom, jak byste měli postupovat, si povíme příště.reklama