Úvod > stavba > Venkovní žaluzie šité na míru

Venkovní žaluzie šité na míru

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto: Climax.cz
Venkovní žaluzie šité na míru

Pobyt zvláště v místnostech orientovaných na západ zpříjemní venkovní žaluzie. Neuberou nic z prostoru interiéru, přispívají ke snížení prašnosti, hlučnosti a ochraně soukromí. Zároveň zlepšují tepelněizolační vlastnosti oken, čímž snižují náklady na vytápění. A co víc - jsou opravdu krásné.
 
Michal s Janou z Vysočiny se už před svatbou pustili do stavby velkorysého rodinného domu s překrásným výhledem. Jejich představy korigoval tým zkušených projektantů. Na všem se s nimi hned shodli, ale do pořízení exteriérových žaluzií se jim zpočátku moc nechtělo. Naštěstí názor změnili,  pochvalují si každý den.

 

 

„Kvůli výhledu je náš dům orientovaný na západ. Nic dům nestíní a tak téměř do všech pokojů v létě od poledne až do pozdního večera praží ostré slunce,“ říká Jana, která chová na ruce syna Martina. Mladá rodina si nákup venkovních žaluzií nemůže vynachválit. „Bez nich bychom se tam snad upekli,“  směje se Jana.

 

 

Projektanti ji ovšem dávají za pravdu. Sluneční paprsky dokáží místnosti na západ orientovaných budov pořádně rozhicovat, a nepomůže ani tmavý závěs. Venkovní žaluzie však vytvoří před oknem ještě jednu vrstvu, takže slouží zároveň i jako izolace.

 

 

Dejte zlodějům K. O.
„Nakonec jsme si vybrali žaluzie od spolehlivého českého výrobce Climax. Venkovní žaluzie Protal se jednoduše ovládají a jsou prakticky bezúdržbové. Navíc slouží i jako bezpečností prvek celé stavby,“ dodává manžel Michal. Mechanismus ovládání je ukrytý v hliníkových lištách. A v případě poškozené lamely se nemusí měnit celý systém, stačí jednoduše vyměnit poničený kus za nový.

 

 

„Nemůžeme si vynachválit provedení, jsou tiché. A navíc se cítíme doma opravdu bezpečně,“ pochvalují si novomanželé. Protal je totiž opatřen pojistkou proti vytažení, která funguje ve kterékoliv stažené pozici žaluzie a zamezuje tak nežádoucímu vytažení třetí osobou. Zároveň je tato žaluzie vybavená i další důležitým jištěním - pojistkou proti přimáčknutí předmětu, který se může nečekaně dostat pod lamely během jejich stahování. Svoji roli při výběru dodavatele žaluzií sehrál i fakt, že na ně výrobce Climax poskytuje záruku 4 roky.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama