Úvod > stavba > Rekonstrukce bytu bez starostí

Rekonstrukce bytu bez starostí

Rubrika: Auto - moto    Vyšlo:
Autor:    Foto: Remi Art Brno
Rekonstrukce bytu bez starostí

Podle statistik každoročně téměř čtvrtina Čechů investuje do rekonstrukce svého bydlení. Kromě výměny oken bývá první na řadě rekonstrukce starého bytového jádra, mění se nevyhovující kuchyně a další etapou je pak i rekonstrukce bytových prostor. Je to součástí strategie postupné obnovy, kdy lidé investují do svého bydlení po etapách, místo jednorázové, často finančně nákladné investice.
 
Ale zatímco výměnu oken lze zvládnout během jednoho dne a rekonstrukci koupelny během týdne, rekonstrukce bytu nebo rodinného domu je časově i technologicky náročný proces. Při výběru spolehlivé a kvalifikované firmy to nemusí být žádná tragédie, přesto se připravte na trochu nepohodlí, někdy je lepší zajistit si po dobu rekonstrukce i náhradní bydlení. 
 
Na připravovanou rekonstrukci také dopředu upozorněte sousedy, protože přes sebevětší snahu nějaké komplikace způsobíte i jim. Konečný výsledek ale stojí za to.


I takto to možná u vás bude vypadat...

 

 

Na co si dát v při rekonstrukci pozor?

Rekonstrukce bytu nebo domu může změnit vaše bydlení k nepoznání, jistá omezení ale existují. Ivana Erbesová z brněnské firmy Remi Art říká, že někdy klienti přicházejí s dispozičními požadavky, které se splnit nedají. "Našim zákazníkům se snažíme vyjít maximálně vstříc, vysvětlit jim ale, že příčky v bytě nelze libovolně bourat a stavět, je někdy trochu problém".
 
Předem je také nutné vymyslet funkční řešení, bydlení nerekonstruujete na týden, ani na rok. Funkčnost řešíme především, byt z časopisu může vypadat nádherně na obrázku, ale bydlet se v něm nedá, říká paní Erbesová.

 

 

Nezapomínejte na sousedy.

Nejde jen o hluk během vlastní rekostrukce, uvědomte si také, že někdo bydlí pod vámi. Panelové domy obvykle mají původní podlahy pokryté PVC nebo celoplošným kobercem, jedná se tedy o měkké krytiny, které tlumí hluk. Dnešním požadavkem je častěji tvrdá plovoucí podlaha, ať již laminátová, nebo dřevěná.
 
Ta ale bez kročejové izolace zvuk spíše přenáší, takže vaši sousedé uslyší každý krok. A malé dítě, které si v bytě nad vámi hází míčkem, vás dokáže dohnat k šílenství. Vhodnější tak jsou například vinylové podlahy, které jsou trvanlivé, odolné a dokážou imitovat různé typy povrchů.

 

 

Nutné formality
Rekonstrukce bytu nebo domu je stavební činnost jako každá jiná. Firma by vám tedy měla zajistit potřebná povolení, vyřídit ohlášení stavby nebo stavební povolení. Vyhnete se tak nejen běhání po úřadech, ale i případným sankcím.
 
Vybírejte obezřetně

Pro úspěšnou rekonstrukci je klíčový výběr správného dodavatele. Není to snadné, ale neuvážený výběr se může stát vaší noční můrou. Rozhodujte se podle referencí spokojených zákazníků, zbytečně neexperimentujte. Vyžadujte detailní výkaz výměr, který eliminuje neočekávané vícenáklady.
 
Zjistěte si, jestli vám je firma schopna zajistit rekonstrukci "od A do Z" a že pro jednotlivé práce nebudete shánět další řemeslníky. A nezapomeňte na úklid - jak v bytě, tak i v domě. Minimálně se tak vyhnete konfliktům se sousedy.

 

 

A pak to jednou skončí a vy vkročíte do svého nového bytu. Těšíte se? Užijte si to!
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama