Úvod > stavba > Soutěž o nejlepší pasivní dům roku 2017

Soutěž o nejlepší pasivní dům roku 2017

Rubrika: Stavíme...    Vyšlo:
Autor:    Fotograf: Ing. Kateřina Šoulová
Soutěž o nejlepší pasivní dům roku 2017

Zajímáte se o moderní, energeticky úsporné stavby? Nebo nějakou takovou stavbu vlastníte? Pak tu máme tip právě pro Vás.  Nedávno odstartoval již 3.ročník soutěže o nejzajímavější pasivní stavbu v České republice.
 
Stavby je možné do soutěžní přehlídky přihlašovat do 30. listopadu. Díky tomuto soutěžnímu pátrání je každý rok objeveno spoustu architektonických skvostů, které jsou navíc energeticky úsporné. Soutěž pořádá společnost ABF, a.s. ve spolupráci s Centrem pasivního domu a za podpory Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.
 
Díky moderním technologiím a znalostem roste obliba tzv. pasivních staveb, které jsou energeticky úsporné a při svém provozu šetří zdroje energie i naše peníze. V rozhodování, zda pasivní stavbu ano či ne, často pomáhají i dotace na tyto stavby. Navíc i díky přísnějším zákonům se dá očekávat, že bude pasivních či nulových domů přibývat.
 
Vzhledem k tomuto trendu, hledají Společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu a za podpory Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, ty nejzajímavější energeticky úsporné stavby v České republice.
 
Do soutěže se mohou přihlásit rodinné domy, bytové domy i administrativní budovy, a to jak nově postavené, tak i ty, které byly do úsporné energetické třídy zrekonstruované. Po skončení přihlášek vybere odborná porota vítěze v kategoriích Pasivní dům a Ostatní energeticky úsporné budovy.
 
Pokud Vás tyto stavby také zajímají a rádi byste se volby nejlepšího pasivního domu 2017 zúčastnili, máte možnost, a to v období 8. – 31. ledna 2018, kde se do hlasování může zapojit i veřejnost. Hlasovat se bude online na www.pasivni-dum.cz.
 
8. února 2018 pak v PVA EXPO PRAHA v Letňanech proběhne zahájení šestého ročníku veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, v rámci kterého budou vyhlášeni vítězové soutěže Pasivní dům 2017. Pokud Vás zajímá i samotný veletrh, budete jej moci navštívit ve dnech 8.- 10.2 2018
 
Loni získala ocenění Pasivní dům 2016 dřevostavba architektky Ireny Truhlářové z ateliéru ARCHCON atelier, s.r.o. šetrných staveb.

Stavba stojí v Černošicích a získala téměř pětinu všech hlasů (17,3 %). Loni hlasovalo celkem 4815 lidí a do soutěže se přihlásilo 53 originálních energeticky úsporných domů.
 
Majitelé vítězné dřevostavby získali Cenu veřejnosti a americkou dvoukřídlou lednici.


Vítěz 2016                       Fotograf: Ing. Kateřina Šoulová

 
To nezní špatně, viďte? Pokud i vy máte chuť si zasoutěžit a víte o stavbě, nebo jste sami majiteli stavby, která by v letošním ročníku mohla uspět, přihlaste ji do soutěže!
 
Vše můžete provést prostřednictvím webových stránek http://www.pasivni-dum.cz, kde naleznete i pravidla celé soutěže.
 
Budeme Vám držet palce!reklama