Úvod > stavba > VOLTE KVALITNÍ VÝPLNĚ STAVEBNÍCH OTVORŮ

VOLTE KVALITNÍ VÝPLNĚ STAVEBNÍCH OTVORŮ

Rubrika: Stavíme...    Vyšlo:
Autor:    
VOLTE KVALITNÍ VÝPLNĚ STAVEBNÍCH OTVORŮ

Dobrá konstrukce nebo výplň
Výplně stavebních otvorů jsou stále velmi diskutovaným tématem periodik širokého spektra oborů. Je tomu tak proto, že dokonalý vzhled a správné funkce prosklených ploch, dveří  i garážových vrat se tak či onak dotýkají každého. Vedle toho, že výrazným způsobem dotvářejí stavbu a přímo ovlivňují její vzhled, plní celou řadu prvků uživatelského komfortu. Máme na ně, kromě jiných také  základních nároků také  požadavky funkční,  tepelně a zvukově izolační a bezpečnostní. Výplně stavebních otvorů jsou dynamicky užívány a trvale pro náš komfort „pracují“.  Zajímá nás tedy bezchybnost a trvanlivost jejich funkcí a nakonec i stálost jejich estetického vzhledu. Pořadí požadavků se může pochopitelně měnit podle individuálních nároků uživatelů i podle výskytu vad. Nejvíc nás budou trápit ty, které řešíme často, nebo ty které vyžadují jejich nákladnou opravu, nebo  obměnu.

Ceny se mění – vyjímečnost hliníku zůstává
Nemáme zde v úmyslu opakovat tisíckrát zveřejněná srovnání dřeva, plastu a hliníku. Pro hliník jsme se rozhodli od počátku a zažili jsme období, kdy byl v pozici zbytečného přepychu. Dnes už  ale mají naši zákazníci možnost posoudit naše první realizace zasklených lodžií i zimních zahrad porovnat jejich dokonalou funkčnost a eleganci a rádi si připlatí. Současně vyráběné hliníkové profily umožňují projektovat tvarově a velikostně rozmanité konstrukce a výplně s vynikající těsností, zvukovými a tepelně izolačními vlastnostmi. A co hlavni s typickou elegancí, samozřejmou tvarovou stálostí přes častou manipulaci, zaručující jejich bezchybnou funkčnost.
Ostatně pořizovací ceny většiny substitutů se během let posunuly. Cenový rozdíl není tak výrazný, zatím co výrazné přednosti námi nabízených řešení  zůstávají trvale na špici možných řešení. Co je nového je možný design povrchových úprav – hliníkové profily nabízejí také četné možnosti povrchových úprav včetně dokonalých dřevěných dekorů.

Mění se i postoje našich zákazníků
Můžeme konstatovat, že přístup přicházejících zákazníků se mění. Naše produkce byla dříve určena pro takovou klientelu, jež umí rozeznat hodnotu architektury a cení si svých investic i svého pohodlí.  Dnes, kdy se někdejší nájemníci stávají uvědomělí majitelé vlastních bytů a stále častěji volí takové řešení, které uspokojuje jejich nároky na komfort zejména z hlediska dlouhodobé perspektivy. Vývoj cen energií nenechává nikoho na pochybách, že každá i sebemenší tepelná ztráta přijde na pěkné peníze. Se stoupající cenou pořizovaných nemovitostí a nákladů na čtvereční metr se investice do zimních zahrad a prosklených balkonů a lodžií nezdají takovým přepychem. Také proto, že jejich první majitelé se během let přesvědčili, že rychlá návratnost investice nebyla v tomto případě prázdným reklamním  sloganem.  Hliníkové konstrukce ztrácejí svoji nálepku zbytečného luxusu a pro většinu majitelů domů i bytů se stávají dobrým standardem.

Mění se i nároky na odvedenou práci
Když dva dělají totéž nemusí to být totéž. Pravdou je, že v porovnání s produkcí jiných profilů je nabídka hliníku v menšině. Má to ovšem jiné pozadí, než jeho menší obliba, jak by se na první pohled zdálo. Práce s hliníkovými konstrukcemi je náročnější na investice do technologického zázemí, je náročnější i na znalosti a  montážní zkušenosti dodavatelů. Pestrá diskuse o výhodnosti jednotlivých řešení obvykle opomíjí fakt, že ať už zvolíte materiál jakýkoliv, základem je v prvé řadě správně sestavená výplň a pečlivě provedená montáž.  O cenových zázracích a neodolatelných nabídkách víme svoje. Technologické prohřešky výplní stavebních otvorů a funkční nedostatky prosklených ploch mají tendenci znepříjemňovat život i po létech, kdy už je na reklamace pozdě. To umožňuje existenci „výhodných nabídek“, které svoji přednost často ztrácejí postupem let.  Potom se stávají náročně řešitelným problémem.  
Společnost Aluwin od počátku sází na špičkový materiál, kvalitu všech doplňků a preciznost  provedení. Přesvědčili jsme se, že dnešní zákazníci pečlivě zvažují jak svoje peníze co nejlépe investovat a jak bude výsledek jejich rozhodnutí vypadat třeba za dvacet let. Také proto rádi pracujeme s hliníkem. Za dlouhá léta našeho působení máme za sebou stovky úspěšných realizaci a pozitivní reference k nám přivádí stále nové zájemce. Máme tedy důvod věřit sobě i tomu co děláme  a jak to děláme. Těšíme se také na Váš kontakt, od kterého je už je skutečně jen malý krok k další realizované zakázce.

Nezapomeňte - právě probíhá soutěž s firmou ALUWIN !
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama