Úvod > stavba > Čas chránit energii

Čas chránit energii

Rubrika: Šetřit se nevyplácí    Vyšlo:
Autor:    foto © KNAUF INSULATION
Čas chránit energii

Společnost Knauf Insulation obdržela v těchto dnech hned 3 certifikáty od společnosti TÜV Nord Czech, s. r. o. Její pracovníci na základě certifikačního auditu konstatovali, že jsou ve výrobním závodě v Krupce a v pražském administrativním sídle společnosti splňovány požadavky na integrovaný systém managementu jakosti (QMS EN ISO 9001 : 2000), na environmentální management (EMS EN ISO 14001 : 2004) a na bezpečnost a ochranu zdraví při práci(OHSAS 18001 : 1999).
 
„Z našeho pohledu se jednalo skutečně o unikátní případ, a to z toho důvodu, že si od nás společnost Knauf Insulation nechala provést současně audit hned tří systémů,“ říká vedoucí auditor TÜV Nord Czech, s.r.o. Ing. Petr Matušinský. „Audity systému řízení jakosti, systému ochrany životního prostředí a systému bezpečnosti práce a ochrany zdraví provádíme standardně s tím, že většina našich klientů usiluje o získání certifikátu pouze pro jednu z těchto oblastí. Společnosti Knauf Insulation se ale podařilo získat všechny námi vydávané certifikáty,“ dodává Ing. Petr Matušinský.
Zisk certifikátů od TÜV Nord Czech, s.r.o. znamená, že společnost Knauf Insulation důsledně plní všechny podmínky, které jí jako výrobnímu podniku ukládá platná legislativa. „Osobně jsem se důkladně seznámil se všemi podklady, které nám sloužily k udělení certifikátů. Z těchto dokumentů jasně vyplývá, že vnitřní mechanismy v Knauf Insulation nejsou nastaveny pouze tak, aby výroba vyhověla platné legislativě, ale usilují o to, aby se všechny měřitelné a námi zohledňované parametry nadále zlepšovaly,“ zdůrazňuje Ing. Petr Matušinský.  Firma s certifikátem od TÜV Nord Czech si na sebe podle Ing. Petra Matušinského plete pomyslný bič: „Nenecháme je na pokoji. Každý rok k nim budeme chodit na kontrolní audit a budeme zjišťovat, jestli se drží dohodnuté politiky a plní přesně dané cíle a legislativní požadavky. V opačném případě by jim certifikáty mohly být odebrány.“
Audit probíhal v době od 10. do 14. prosince 2007 a mimo jiné znovu potvrdil, že výroba izolačních materiálů v Knauf Insulation je v souladu se zákonnými normami v oblasti ochrany životního prostředí. To v minulosti opakovaně zpochybňovali představitelé občanského sdružení Zdraví pro Krupku. „Audit environmentálního systému řízení byl zaměřen na oblast emisí do ovzduší, na oblast nakládání s odpady, na vodní hospodářství a na hospodaření s energií,“ upřesňuje Ing. Petr Matušinský. „Věříme, že tato nezávislá a uznávaná certifikace definitivně přispěje k ukončení pochybností o ekologičnosti výroby v Krupce. Výsledky auditu jistě prospějí jak nám, tak i široké veřejnosti,“ slibuje si od úspěšně zvládnuté, náročné zkoušky Ing. Jan Brázda, ředitel závodu v Krupce.
Společnost TÜV Nord Czech, s.r.o. vyřkla svůj příznivý verdikt týkající se certifikace výrobních procesů ve společnosti Knauf Insulation koncem ledna letošního roku. K oficiálnímu, slavnostnímu předání certifikátu dojde v pondělí 18. února v 11:00 hodin na Hradě Krupka.

O Knauf Insulation
Společnost Knauf Insulation je součástí skupiny Knauf. Významně se angažuje v implementaci  svých výrobků do praxe tak, aby snížily energetickou náročnost budov a přinášely úspory za energie. Důkazem toho je například vlastní projekt samostatných propagačních a osvětových akcí „čas chránit energii“. Jeho cílem je seznámit co nejširší veřejnost s finančními úsporami, kterých může být dosaženo zlepšením izolace budov. Knauf Insulation také podporuje ojedinělou celoevropskou kampaň „Display®“, která nabízí informace o způsobu nakládání s energiemi ve veřejných budovách a pomáhá při zavádění evropské směrnice energetické certifikace budov.
 
Knauf Insulation vznikla na konci sedmdesátých let minulého století. Její specializací jsou stavební izolace a v této oblasti je nejrychleji rostoucím dodavatelem na světě. Ve více než 50 zemích světa zaměstnává přes 5 000 lidí. Sortiment Knauf Insulation zahrnuje minerální vlnu ze skleněných a kamenných vláken, extrudovaný polystyren XPS, expandovaný polystyren EPS a dřevocementové desky. Celosvětově se obrat společnosti Knauf Insulation pohybuje okolo 1 miliardy eur.
 
V České republice působí Knauf Insulation od roku 1992, výrobní závod tady vybudoval před dvěma lety, v roce 2006. Jeho výrobní program v současné době zahrnuje 400 typů výrobků pro tepelnou i akustickou izolaci objektů od základů až po střešní konstrukce.
více na: www.knaufinsulation.cz, www.caschranitenergii.cz

O TÜV Nord Czech, s.r.o.
První pobočku na území dnešní České republiky otevírala RWTÜV e.V. Essen, předchůdkyně dnešní mateřské společnosti TÜV Nord AG, už v roce 1990. V současnosti je možné využít služeb některé ze sedmi republikových kanceláří TÜV Nord Czech, s.r.o.
Posláním společnosti TÜV Nord Czech, s r.o. je především poskytování služeb v oblasti certifikace systémů managementu, výrobků, způsobilosti výrobců a technické inspekce a kontroly. Trvalou hodnotou služeb společnosti je dlouhodobá objektivita a důvěryhodnost, opírající se o odbornou podporu mateřské společnosti. Více na: www.tuev-nord.cz

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama