Úvod > stavba > Schodiště

Schodiště

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Autor:    Foto REBO Production
Schodiště

Minimalistická linie betonového schodiště, vzdušná atmosféra schodiště z oceli, teplé schodiště ze dřeva… Které zvolíte vy? Možná vám poradí nahlédnutí do následující publikace.
 
Pojetí schodiště závisí na bezpočtu vzájemně propojených faktorů, především ale na rozvržení proporcí, provozu a okolí schodiště. Pokud vezmeme v úvahu všechna nutná kritéria, dovedeme výstavbu tohoto architektonického prvku k dokonalosti a harmonii s jeho okolím. Ať už jde o nový projekt nebo řemeslnou práci, která využívá materiál ze staré zástavby a napodobuje styl dob minulých, měli bychom mít na paměti, že schodiště je technicky náročná stavba a nemůže se jí zhostit kdokoli. Ač může někomu taková stavba připadat jako banálně jednoduchá věc, jedná se o dávné řemeslné umění, předávané z generace na generaci.
 
Publikace francouzského autora Claude Mahieu ,,Schodiště“ vás seznámí s hlavními druhy schodišť tak, abyste se při výběru dokázali lépe zorientovat. Mnozí nepochybně přivítají, že se kniha nesoustřeďuje výhradně na samotná schodiště, ale řeší také úpravy kolem nich, které leckdy bývají malým designérským oříškem. Další plus pak představují i tzv. jiná schodiště, kterým se říká schodiště vedlejší, protože se využívají v menší míře než je během dne obvyklé. Bývají to taková, která vedou do mezaninu, k vyvýšenému lůžku, na půdu. V závěru vám pak obrazový průvodce pomůže, krok za krokem, předělat betonové schodiště tak, aby vypadalo jako vyrobené ze dřeva. Protože ať už se chystáte rekonstruovat nebo stavíte nový dům, schodiště dodá interiéru ducha, podobně jako třeba krb.
Jeho dekorativní funkce je nepopiratelná. Je tedy na vás, zda si vyberete schodiště monumentální nebo jednoduché.  Každá vhodná volba pak celkový designový dojem jenom vhodně umocní….
 
Vydalo nakladatelství Rebo Production, 149 Kč

 

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama