Úvod > volný čas > Sekundární panenství - výstřelek nebo rafinovaná strategie?

Sekundární panenství - výstřelek nebo rafinovaná strategie?

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Depositphotos - katsyka, tiloligo, mathom
Sekundární panenství - výstřelek nebo rafinovaná strategie?

Máte zasunutou vzpomínku na ztrátu svého panenství jako na nepříliš uspokojivou souhru nezrale romantických náhod, nebo dokonce opakovaných traumat?  Unavují vás stále stejné triky, kterými se vám muži snaží dostat pod kalhotky s předpokladem, že jste dar přírody, bez jakékoli odpovědnosti? Samozřejmě nemůžete vymazat minulost, ale můžete ji „přepsat“. Někdejší promarněné šance změnit uvážlivou budoucností. Můžete se rozhodnout a to bez ohledu na věk ke zdrženlivosti, abstinenci a celibátu.  Proč byste to dělala?
 
Jednoduše pro obnovení své sebeúcty a otevření možnosti prožít si svůj velkolepý večer až s člověkem kterého, s nynějším rozumem, chcete doopravdy. Pro sekundární panenství, se dnes rozhodují atraktivní hvězdy, zklamané manželky, stejně jako mladí lidé s neuspokojivou zkušeností a hovoří se o (ne) sexuální revoluci. Svůj celibát ve snaze získat zpět svoje sebepojetí oznamují divákům hvězdy ve svých show, manažerky svým kolegům na společenských večírcích a hlásí se k němu i studenti při diskuzi na kolejích.  Abyste to správně pochopili. Jde o opětovné rozhodnutí vyčkat se sexem až do nalezení důvěryhodného vztahu, nejlépe po uzavření manželství. A na Internetu můžete číst řadu fascinujících příběhů, které lidi všech možných skupin vedly k takovému rozhodnutí.

 

V USA je snaha přepsat svůj sexuální život často diskutované téma. Dnešní ženy nejsou spokojeny s důsledky sexuální revoluce šedesátých let, i když je někdejší cesta k „sexuální svobodě“ obvykle líčena jako hold ženám. Méně se zdůrazňuje, že to byl také chytrý způsob, jak eliminovat jejich možnost říkat NE. Dnes je to svoboda natolik zevšednělá, že mediální obraz panenství obvykle provází dráždivý až nevázaný humor. Technologii jeho ztráty diskutují časopisy pro teenagery s věcností dynamického stereotypu, který je nutno absolvovat na cestě k dospělosti stejně jako léčbu akné. 
 
Stručně řečeno, není dnes lehké být pannou a držet se svých zásad je již zcela out. A jen málokterý teenager je schopen rozlišovat fiktivní obraz sexu v médiích, který má šokovat a pobavit, od reálného intimního prožitku. Ztráta panenství může být výsledkem zapření osobních preferencí a vlivu nabalené sněhové koule. Udivuje vás ještě touha dospělých žen si svoje zpackané začátky revidovat?

 

Některé se s takovým „hrdinstvím“ vyrovnávají celý život. Nízkou vlastní sebeúctu demonstroval nedávný průzkum britských žen v souvislosti se zneklidňujícím popíjením. 14% žen ve výzkumu by neulehlo střízlivých do postele ani se svým partnerem, 75% vypije alespoň jednu až dvě skleničky vína, aby se uvolnily a mohly se svléct a  každá šestá žena přiznala, že nemá dost odvahy k sexu, aniž by se opila. Není divu, že s dosavadním průběhem svého sexuálního života uvádí nespokojenost více než polovina žen a stále více jich má problémy s jeho plnohodnotným fyzickým i psychickým prožitkem.  

 

Celé hnutí BAVs (born-again virgins, secondary virginity) může mít ještě jiné praktičtější konsekvence. Ochota párů uzavřít sňatek se ve vyspělých zemích neustále snižuje a možná že dosáhla svého možného minima. V USA, stejně jako v Evropě i u nás je zaznamenáváno nejméně sňatků od doby jejich evidence. Z tohoto úhlu pohledu, by mohlo toto zajímavé hnutí svoji strategií důsledně odmítat nahodilé vztahy, sňatkům hodně napomoci.  Je možné, že by se, přes pádné ekonomické argumenty mužů, obnovila platnost dávného rčení – „ láska je mocná čarodějka“.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama