Úvod > volný čas > Zelené srdce Itálie

Zelené srdce Itálie

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Depositphotos -maumar70, seawhisper, LucicN
Zelené srdce Itálie

Pokud toužíte po klidné dovolené, Toskánsko je tím pravým místem, kam vyrazit. Jako malý průvodce vám může posloužit i náš článek. Vydáme se spolu na okružní cestu tímto překrásným krajem, poznáme historii středověkých městeček, renesančních měst i se pokocháme pohledem na typickou toskánskou krajinu.

Pravděpodobně nejpříjemnějším dopravním prostředkem bude osobní automobil, za prvé máte jistotu, že na vás nikdo nečeká a za druhé ani vy nemusíte nikam pospíchat.

Z Prahy je nejvýhodnější jet přes Brennerský průsmyk. Zaplatíte (částka je poměrně vysoká, ale máte jistotu, že dálnice je velmi kvalitní) a před vámi se otevře neopakovatelný pohled na zelené údolí. Čím více se vzdalujete od vlhkého a mlhavého průsmyku, tím víc jsou stráně úrodnější a plodnější. Pěstují se zde jablka, ale hlavně vinná réva.

Náš výlet začneme proslulou Veronou, městem, ve kterém se odehrává děj snad nejznámějšího a nejdojemnějšího příběhu všech dob, Romea a Julie. Ne nadarmo se Veroně přezdívá "Brána do Itálie". Město je krásné ve dne, ale i v noci, a na rozdíl od českým měst je zde živo třeba i o půlnoci. Za prohlídku stojí antická Aréna (mimochodem je druhá největší v Itálii hned po římském Kolosseu),kde se uvádějí nejznámější světové opery. Nemůžeme opomenout ani slavný Juliin balkón a bronzovou sochu Julie. Jak pověst praví, kdo se dotkne jejího pravého ňadra, bude mít velké štěstí. Panové tak mají dokonalou výmluvu, proč se dotknout ženské přednosti, a to i s dovolením svých drahých poloviček. Verona však není jediným městem v Itálii, a proto putujeme dál, hlouběji do centra Itálie - cílového Toskánska.
 
Zajisté vás napadne, kde je nejlepší se ubytovat. Toskánsko je vyhlášené agroturistikou -ubytováním na svých typických statcích. Projíždíte krajinou, kolem vás se rozprostírají nekonečná zvlněná pole a na každém druhém kopečku se majestátně tyčí překrásné romantické stavení. Na polích se většinou pěstuje pšenice nebo slunečnice. Dokonalá žluť a v ní úzká prašná cestička, lemovaná prastarými štíhlými cypřiši, vedoucí ke kamennému statku, tak přesně to je snad nejtypičtější obrázek, který se vám vybaví při vzpomínce na Toskánsko. Když pofukuje větřík a vy přivřete oči, slyšíte jen jemné šelestění klasů a máte pocit, že jste v ráji. Snad i proto je Toskánsko jednou z nejvyhledávanějších lokalit holywoodskými celebritami. 
Je fakt, že možná nebudete mít to štěstí ubytovat se v jedné z mnoha luxusních usedlostí, každopádně Italové dbají, aby turisté byli vždy spokojení a dělají vše proto, abyste se právě u nich na statku cítili jako doma.

Když se ubytujete a řádně si odpočinete, zajisté budete mít chuť prozkoumat blízké okolí. Nepsaným pravidlem bývá, že každé městečko či vesnička má přinejmenším alespoň středověké centrum. Když se vám objeví scenérie zapadajícího slunce a v popředí silueta historického městečka, je to skutečná nádhera. Jedním z takových městeček, které my navštívíme, je San Gimignano. Nejstarší zmínky o založení Gimignana sahají až do 4.st. našeho letopočtlu. Dominantou města jsou rodové věže, kterých bylo původně 70. Do dnešní doby se zachovalo 13 věží a když přijíždítě k městu za setmění, máte pocit, že vidíte mrakodrapy. Atmosféra městečka je naprosto jedinečná. Uvnitř se snad zastavil čas někdy ve středověku. Procházíte úzkými uličkami, každou hodinu bijí zvony místního kostela a na hlavním nádvoří stojí kašna, do které když hodíte peníze, splní vám každé vaše přání. Jestli je to pravda, nevím, ale své kouzlo kašna rozhodně má. Když si koupíte zmrzlinu v jedné z mnoha cukráren, které se tu nacházejí a sednete si na chladné schody, vedoucí ke kašně, zapomenete na všechny starosti všedního života. San Gimignano je perlou mezi menšími středověkými městečky.

Náš tip: Ideální volbou pro zajištění ubytování je internet. Mnoho z tradičních agro-usedlostí nespolupracuje s žádnou cestovní kanceláří a nenajdete je tedy v žádném katalogu.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama