Úvod > volný čas > Exotické masáže z ostrova Bali

Exotické masáže z ostrova Bali

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Exotické masáže z ostrova Bali

Kdo by neznal onen příjemný pocit, kdy zručné ruce masérky probouzejí unavené tělo k životu. Relaxace a uvolnění ztuhlého svalstva vás doslova nastartují a leckdy zbaví i nepříjemných zdravotních problémů. Jak vlastně probíhá taková masáž s nádechem exotiky…
 
Začneme na dalekém ostrově Bali, kde se to ostatně nabídkou masáží i relaxace doslova hemží. Já ji osobně vyzkoušela v resortu Relax Bali. V nabídce bylo několik druhů masáží, od masáže hlavy, nohou, přes aromatickou masáž až po Jakuzzi koupel s lahví šampaňského. Bylo těžké si vybrat, ale nakonec zvítězila tradice...
 
Nejprve mě masérka přivítala  krásným úsměvem a poklonou, což je typické pro všechny Balijce , kteří jsou z 90 procent hinduisté. Potom mi Komang Tantriani, tak se masérka jmenovala, opláchla chodidla ve vývaru z lotosových květů a položila mě na velké masérské lehátko, které vypadalo spíše  jako stůl. Bylo asi o 60 cm širší než naše klasické. To mě překvapilo a v této chvíli jsem ještě nevěděla, proč tomu tak je...

 

 

Na ,,stůl“ jsem si lehla na břicho a masáž začínala od plosek nohou, přes dolní končetiny až po záda. Na rozdíl od naší klasické masáže se více využívá tlaků na sucho, až po pár minutách se teprve nanáší většinou kokosový krém na bázi olejů, velmi příjemné konzistence a vůně.

 

 

Po namasírování zadní části celého těla následovalo to samé ale na opačné straně. Tzn. dolní končetiny zepředu, břicho, lehce hrudník a ruce. Nakonec obličej a vlasová část.
A právě v okamžiku masírování zad, si na stůl přiklekla i masérka a v této pozici masírovala celá záda. A tím se vysvětluje velikost celého masérského lehátka. Je jasné, že by se na ta naše klasická tímto způsobem asi nevešla. I když, nutno dodat, že všechny tamní ženy a potažmo i muži jsou hodně drobné a subtilní postavy.

 

 

Celkový dojem byl velmi příjemný, relaxační pocit mě provázel po zbytek večera. Na mé doporučení se této procedury zúčastnili i další členové našeho dovolenkového týmu.

 

 

Jak již bylo řečeno, nabídka masérských služeb na vás na Bali číhá na každém kroku a nelze jí odolat. Stejně jako nelze odolat ,,živé  pedikúře, která je prováděna bez jakéhokoliv zásahu na vaše chodila rukou pedikérky. Stačí jen, když si nohy ponoříte do nádrže – akvária s malými ,,masožravými“ rybičkami. Po ponoření nohou, nebo i rukou se na vás vrhne desítka rybek a pustí se do práce. A řeknu vám, že jsou dost pracovité a také nikdy unavené.
 
Pracují vždy, když se jim dostane té správné potravy. I když to může vypadat nepřirozeně až děsivě, že vás nějaké ryby za živa ožírají, tak tomu tak není. Proces ,,okusování“ je velmi příjemný, dokonce i lechtivý, jsou to takové malé příjemné vibrace, a po 15 min je hotovo. Z akvária vytáhnete krásné ,,ohlodané“  nožky , nasunete je do svých nových letních botiček a pokračujete v cestě do restaurace na večeři. A to vše za pár korun a třeba i s pocitem, že se díky vám dostalo nasycení několika vodních obyvatel.

 

 

Jakmile se jednou do tohoto ráje dostanete, uchvátí vás nejen svou tropickou přírodou, hinduistickou historií, neodolatelnou kuchyní ale hlavně usměvavými a milými lidmi, jejichž mentalita a životní podmínky jsou zcela odlišné od našich. Tento ráj na zemi s palmami, banánovníky, různorodou vegetací a sluncem zalitými plážemi vás přímo vybízí nejenom k relaxaci těla ale i duše.
 
A to hlavní: pokud si chcete tradiční balijskou masáž  vyzkoušet , máte možnost ve Šlapanících u Brna, v Zen studiu . Rybičky bohužel zatím jedině na Bali .   

Více na: www.zdrave-masaze.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama