Úvod > volný čas > Zimní radovánky na Lipně

Zimní radovánky na Lipně

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto a zdroj: skiareal-lipno.lipnoservis.cz, lipensko.org, explorergirls.com, horniplana.cz, SXC
Zimní radovánky na Lipně

Lipno má většina z nás spojené s létem, koupáním, táboráky a stanováním. Myslíte, že se tam v zimě nic neděje? To jste na velkém omylu. Na Lipně to žije i v zimě!
 
Lipenská přehrada je součástí vltavské kaskády a je jejím nejvýše položeným stupněm. Leží v horském terénu, na hranici Národního parku a CHKO Šumava. Lipno se rozprostírá na ploše 48,7 kilometrů čtverečních a samotná přehrada byla vybudována v letech 1952 – 1959. Součástí je i vodní elektrárna Lipno, která je zdrojem elektrické energie.
 
V zimním období zde ožívá moderní lyžařské středisko Skiareál Lipno. Využívají je zejména rodiny s malými dětmi, pro které jsou připravené skipasy za velmi příznivé ceny, a to až do 18 let. 

 

 

O komfortní přepravu se postarají 3 čtyřsedačkové lanovky a 3 kouzelné pojízdné koberce v dětském hřišti. K lyžování je k dispozici 7 sjezdovek s průměrnou délkou 1 kilometr, které jsou díky svému nenáročnému profilu a přehlednosti ideální pro děti a mírně pokročilé lyžaře.
 
Pokud jste zdatnější lyžaři, můžete využít lyžařský areál v rakouském Hochfichtu, kde můžete za české koruny získat zvýhodněné skipasy nebo se zde rovnou ubytovat. Pro snowboardisty je na Lipně připravený moderní snowpark s překážkami pro začátečníky i pokročilé.

 

 

Netradiční formu zábavy zažijete i na snow-crossové dráze. Pro běžkaře je zde upravováno 40 kilometrů tras. Bruslení (nebo běžkování) na zamrzlém Lipně se stalo skutečným fenoménem nejen v České republice. Na Lipně jsou upravovány dvě trasy Lipno – Frymburk (11 km) a Horní Planá -  Černá v Pošumaví (12 km). Jedná se o nejdelší bruslařské dráhy na světě! Projet se můžete i kolem největšího lipenského ostrova Tajvan.

 

 

Ve stejných lokalitách jako windsurfing je možné provozovat snowkiting – jízdu na snowboardu po zamrzlém jezeře s pomocí kitu (padáku) a větru.

 

Pokud přijedete autem, zaparkujete na bezplatném parkovišti přímo u lanovky, kde se můžete občerstvit v místních restauracích nebo ski-barech. Nevlastníte-li svoje lyže, můžete si je zapůjčit. Pokud chcete zažít adrenalinovou jízdu, rozhodně vyzkoušejte také místní bobovou dráhu.
 
Jak se tam dostanete
Vlastní dopravou až lanovkám na Lipně. Veřejnou dopravou do městečka Frymburk, odkud je zajištěna bezplatná autobusová doprava až do skiareálu.
 
Zimní krajina láká k výletům
Až budete dostatečně vysportovaní, vyrazte do blízkého okolí na výlet. K vidění je toho hodně. Plešné jezero, Medvědí stezka (nejstarší naučná stezka v ČR), Vítkův Hrádek (zřícenina hradu s nádherným výhledem na Lipno a Alpy), Čertova stěna, sklářská osada Zadní Zvonková. Pro techniky je zde prohlídka podzemí Lipenské elektrárny.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama