Úvod > volný čas > Svátek sv. Valentýna aneb láska ve všech podobách

Svátek sv. Valentýna aneb láska ve všech podobách

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Autor:    Foto: Euromedia Group, k. s. – Ikar.
Svátek sv. Valentýna aneb láska ve všech podobách

Kdo by neznal příběh sv. Valentýna. O jeho životě se toho sice mnoho neví, přesto o něm koluje řada legend. Podle jedné z nich to byl římský kněz, který tajně oddával zamilované páry. Za to byl odsouzen k smrti a popraven 14. února roku 269 n. l. Údajně prý ještě před smrtí stihl napsat jakési ženě milostný dopis, a tak vzniklo první valentýnské přání. My pro vás máme tentokrát tip na jedinečný valentýnský dárek…

 

Mimochodem, věděli jste, že dárky se na sv. Valentýna nedávají jenom partnerům, ale také rodičům? Pokud marně přemýšlíte, čím tentokrát obdarujete své blízké, zkuste odpovědět na otázku níže v textu a jedna ze tří publikací s výmluvným názvem LÁSKA, autora Paula Coelha, kterou vydala vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub může být vaše.
 
Tento inspirativní výbor citátů z děl jednoho z nejoblíbenějších autorů naší doby je tentokrát zaměřený na originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky o lásce v mnoha jejích podobách, které pronášejí postavy jeho četných románů, ale i autor sám ve svých fejetonech.
 
O to víc je možná láska v pohledu Paula Coelha skutečnější. Nepřehrává sladkobolné stavy, ale nabízí realitu života s nadhledem zkušeného a snad i možná cestu, jak ze srdečních trablů ven…

 


Ukázka z knihy - kliněte pro zvětšení

 

Slíbili jsme soutěžní otázku, zde je:
 
Jedním z dárků k svátku sv. Valentýna bývají také květiny. Podle květomluvy můžete říct květinou ledacos. A my se ptáme, co sdělujete člověku, kterému darujete hyacint?

Odpovědi zasílejte do: 11. 2. 2011 v níže přiloženém formuláři. Nápovědu najdete zde.
Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:


 

 

 

 

 

Tři vylosovaní šťastlivci se mohou těšit výbor citátů LÁSKA.
 
Více na: http://www.knizniweb.cz/knihy/76114-laska-vybrane-citaty.htmlreklama