Úvod > volný čas > Termální lázně a koupaliště Slovenska

Termální lázně a koupaliště Slovenska

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pinocchio, Rajecke spa, Visit Slovakia, Kupele-skleneteplice.sk, Podhajska.cz
Termální lázně a koupaliště Slovenska

Cítíte se unavení, vyčerpaní a vytoužená dovolená je ještě daleko nebo už je dokonce letos za vámi? Nabrat nové síly a pořádně si odpočinout ale můžete také během prodlouženého víkendu, například v termálních lázních u našich sousedů na Slovensku. A kam přesně vyrazit? Vybrali jsme pro vás několik destinací, které stojí za zvážení.
 
Lázně Podhájska
Patří mezi světový unikát, protože voda v těchto lázních je slaná a srovnatelná s Mrtvým mořem. V některých prvcích je dokonce ještě unikátnější a léčivější. Termální pramen vyvěrá z hloubky 1900 metrů o teplotě až 80 °C .

 

 

Bešeňová
Luxusní areál, kde se nachází mnoho venkovních a vnitřních bazénů a dokonce i saunový svět. Z areálu těchto lázní je krásný výhled na Nízké Tatry. Termální pramen vyvěrá z hloubky 1987 metrů o teplotě 60,5 °C. Výlety do okolí jsou nedílnou součástí i při krátkém pobytu. Blízko se nachází Liptovská Mara, Ružomberok, zřícenina hradu Likava a další.

 

 

Rajecké Teplice
Tyto lázně mají dlouhou historii, která sahá až do 14. století. Při návštěvě však nečekejte nic zastaralého, nový komplex vznikl v roce 1996, kdy celý areál prošel nákladnou a moderní rekonstrukcí. Může zde vyzkoušet nejen vodoléčbu, ale například i oxygenterapii a další procedury. V areálu najdete hlavní termální bazén s léčivou vodou a také svět saun. Teplota vody je 38 C°. Milovníci golfu uvítají blízký resort Golf Rajec.

 

 

Piešťany
Opomenout nesmíme ani Piešťany, které patří mezi největší poskytovatele lázeňských služeb na Slovensku. Termální prameny obsahují zvýšený výskyt síry a proto je voda vhodná pro léčení nemocí pohybového ústrojí, nervového systému, pooperačních a poúrazových stavů, skoliózy, revmatických potíží a v poslední době prospívá léčba i při obezitě. Prameny vyvěrají z hloubky 2000 metrů a mají teplotu 67-69 °C. Za zmínku stojí léčivé sirné bahno. Pro balneologické využití se bahno připravuje originální technologií, během níž podléhá procesu zrání a regenerace s početnými chemickými a biologickými reakcemi.

 

 

Sklené Teplice
Malé lázně nedaleko Žiaru nad Hronom vás zaujmou díky koupeli „Parenica“. Evropský unikát – koupel přímo v jeskyni o teplotě 42°C z vás udělá zcela nového člověka. Léčivá voda z termálních pramenů ústí přímo do jeskyně a svou teplotou ohřívá přírodní jeskynní bazén. Denně se voda vypouští a v noci nateče čerstvá přímo z pramene.

 

 

Bojnice
Kdo si udělá výlet na Bojnický zámek, měl by si s sebou vzít také plavky. Poblíž zámku se totiž nachází letní koupaliště Čajka. Areál je svahovitý, zalesněný, s volnými loukami. Těšit se můžete na termální vodu o teplotě od 26°C do 30° C.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama