Úvod > volný čas > Tremity – ostrovy racků

Tremity – ostrovy racků

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Tremity – ostrovy racků

Když se vydáte na poloostrov Gargano (Itálie), měli byste zavítat i na souostroví Tremity. V sezóně tam jezdí výletní lodě z Vieste, Peschici a Rodi Garganica a cesta trvá něco málo přes hodinu. Důvodů, proč si udělat celodenní výlet právě sem, je hned několik.

 

 

Na ostrově San Domino můžete odpočívat ve stínu stromů, koupat se v osamělých zátokách nebo se zde můžete i pár dnů ubytovat. Kdo si potřebuje odpočinout od civilizace, tohle bude to pravé. Zajímavostí je, že na tento ostrov byla do vyhnanství poslána Julie, vnučka císaře Augusta.
 
Když chcete odpočívat aktivně, lze využít i nabídky vodních sportů nebo si zapůjčit malou loďku na celý den a projíždět se kolem ostrůvků. Pobřeží skýtá nespočetně nádherných pohledů, takže i fotografové se vyřádí. Kdo může fotit i pod vodou, bude se jen radovat. Voda je nádherně čistá a barevnými rybami se to zde jen hemží. U ostrova Capraia je dokonce podmořská socha otce Pia – to bude teprve fotografický úlovek.

 

 

Jak už jsme se zmínili, další ostrůvek nese název Capraia. Ten je však spolu s mini ostrůvkem Il Cretaccio neobydlený. Nejvýznamnějším ostrovem je San Nicola, kde se nachází správní středisko ostrovů a historické stavby.

 

 

Na tomto ostrově, kde je minimum zeleně, doporučujeme navštívit opevněné opatství Santa Maria a Mare, které bylo založeno v 8. století a v 18. století upraveno na vězení, které fungovalo až do roku 1945. Jako poslední sem byli deportování političtí vězni.

 

 

Objekt je velmi rozsáhlý a právě prochází postupnou rekonstrukcí. Vše je však volně dostupné a dokonce bez placení. Počítejte s prohlídkou na jednu až dvě hodiny.
Pěkně vypadá například křížová chodba ze 13. století.

 

 

Za pozornost také stojí původní mozaika v kostele St. Mary, která byla v roce 1963 restaurována. Celý kostel teď prochází rekonstrukcí, ale i sem je vstup volný.

 

 

Kdo si chce celé souostroví dobře prohlédnout, je možné si zakoupit okružní plavbu kolem hlavních ostrovů. S lodí se zajíždí i do jeskyní a to bude teprve zajímavý zážitek. I když je výklad v italštině, mnohému určitě porozumíte. Racků si také užijete, jsou na každém kroku a při pikniku vás nenechají o samotě.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama