Úvod > volný čas > Adrenalin ve sporťáku

Adrenalin ve sporťáku

Rubrika: Auto - moto    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: archiv autorky a Martin Švábenský
Adrenalin ve sporťáku

Toužíte se projet v luxusním voze, ale stav vašeho finančního konta nasvědčuje tomu, že vaše přání zůstane jen nesplněným doživotním snem? V dnešním článku vám sice neporadíme, kde koupit Ferrari za babku, ale prozradíme vám, kde se projedete auty snů za pár korun a pro dámy perfektní tip na dárek pro svoji drahou polovičku.
 
Mnoho firem dnes nabízí projížďku luxusními vozy značek Ferrari, Porsche, Lamborghini, Aston Martin či Audi. Délka projížďky je závislá na nabídce konkrétní firmy, ale zpravidla se pohybuje od 15 minut do jedné hodiny. Standardní je půlhodinová projížďka. Protože se ceny mohou pohybovat od 2000 do 7000 Kč, zkuste sledovat nabídky slevových serverů, kde se ceny, za které tyto firmy projížďky nabízejí, pohybují okolo tisícikoruny. Posledním výdajem je potom cena benzínu, kterou za půlhodinovou projížďku zaplatíte, běžná taxa je 300 Kč.

 

 

Jak na to?
Na slevovém serveru najdete konkrétní nabídku, zakoupíte příslušný počet voucherů – jízdy lze slučovat, takže můžete na dva vouchery udělat z půlhodinové projížďky hodinovou. Potom se již telefonicky objednáte na termín, který by se vám hodil (firmy poskytují tyto služby nejen ve všední dny, ale i o víkendech, což je výhoda zejména pro nás pracující). V den „D“ se dostavíte na místo konání projížďky a před samotnou jízdou vás čeká malé „papírování“.
 
Nejprve vás nechají dýchnout, aby zjistili, zda jste před jízdou nepožili alkohol, zkontrolují vaše doklady – občanský průkaz a řidičský průkaz skupiny B, ty si potom musíte vzít s sebou i na samotnou jízdu. U některých firem je běžné, že podepisujete smlouvu, ve které se zavazujete, že v případě nehody uhradíte určité procenty z ceny celkové škody, obvykle 5 %. Zároveň se zde zavazujete, že budete poslouchat pokyny instruktora, který s vámi jízdu absolvuje a v případě opakovaného neuposlechnutí pokynů může být jízda ukončena bez nároku vrácení peněz. Dostanete lísteček s názvem vozu a časem projížďky a jdete se připravit na stanoviště.

 

 

Už to sviští na cvičišti
Na stanovišti si vás vyzvedne instruktor a podá vám základní informace o vozu, zejména o jeho řízení a používání automatické převodovky. Nejprve zamíříte na plochu, na které můžete bez omezení zjistit, co vaše auto dokáže (letištní plocha apod.). Budete-li šikovní, dosáhnete rychlosti kolem 260 km/hod. Poté se již vydáte do plného provozu, respektování pravidel silničního provozu, včetně dodržování předepsané rychlosti je samozřejmostí, všechny pokuty si v případě kontroly dopravní hlídkou platíte sami.
 
Někdy ale instruktor přivře oči a dovolí vám jet rychleji, třeba na bezpečných úsecích okresních silnic. Po půl hodině se vracíte zpět a vy se můžete s vaším miláčkem vyfotit, do auta si můžou sednout i vaši přátelé či rodinní příslušníci.

 

 

Které si vybrat?
Výběr je už v současné době poměrně široký a do budoucna se vozový park bude neustále doplňovat. Dnes si můžete běžně projet v těchto autech:
Ferrari F430
Ferrari-599 GTB Fiorano F1
Lamborghini Gallardo
Porsche 911 Turbo
Nissan GT-R
Corvette Z06
Aston Martin DB9 Mansory
KTM X-BOW
Ford Mustang Shelby GT 500

 

 

V budoucnu se můžete těšit na Bugatti Veyron či Pagani Zondu.

 

 

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama