Úvod > volný čas > Ideální vánoční dárek? Kniha!

Ideální vánoční dárek? Kniha!

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Autor:    Foto: Barrister a Principal
Ideální vánoční dárek? Kniha!

Nákupy vánočních dárků sice řada lidí odsouvá až na poslední chvíli, ale dobré tipy se hodí sbírat už teď. A protože by pod vánočním stromkem neměla nikdy chybět kniha, máme pro vás pár zajímavých novinek, které vám rozhodně nesmí uniknout...
 
Na knižních pultech se právě objevilo autobiografické vyprávění nedávno zesnulého diplomata a spisovatele Jiřího Gruši Život v pravdě anebo Lhaní z lásky, jímž se autor vrací do češtiny jako svého literárního jazyka.  Je to fabulovaná vzpomínka na riskantní lásku mladého maturanta k vlastní profesorce. Příběh o tom, jak bylo potřeba lhát, aby se dalo žít i v neveselých časech. Grušův nový text doprovázejí dvě starší povídky Salamandra a Pěší ptáci, napsané jako poslední české práce poté, co byl autor zbaven občanství a nesměl se vrátit domů. U nás dosud nebyly zveřejněny. 
 
Tato kniha je tedy literární oblouk, který proměňuje odchod v návrat a smutek v radost nad chodem života, který nemusí končit tragicky.
Knihu ilustroval syn Jiřího Gruši Václav Gruša.

 

 

Fotbalový rozhodčí Peter Scheck zažil za svůj soudcovský život spoustu veselých historek a o své knize říká: Chci se s vámi podělit o některé zajímavé zážitky, které mohou fotbalového rozhodčího potkat během jeho kariéry. Rozhodčí, ačkoli je velmi důležitou součástí utkání, většinou nemá mnoho příznivců, a stojí tak trochu proti všem. Z tohoto pnutí vzniká mnoho humorných a kuriózních situací, které může přinést jen skutečný život, což o tom fotbalovém platí dvojnásob.
 
Fotbalové humoresky aneb „Rozhodčí, rozhodčí, kup si kapky do očí!“ jsou knihou pro všechny, kteří si rádi přečtou historky o rozhodčích, hráčích, trenérech i funkcionářích, a vůbec o všech, kteří se točí okolo fotbalu. Můžete se pobavit krátkými příběhy, které se nesou v lehké nadsázce po celou dobu vyprávění. A že jste něco podobného zažili i na vašem stadionku? Věřte, že jako vždy je veškerá podobnost čistě náhodná! A že některým snad připadá, že té legrace na hřištích zas až tolik není? To se vám jen zdá. Objednejte si s kamarády u kiosku opečenou klobásku, nechte se pozvat na pivo do kelímku, a hned vám bude líp. Jen nezapomeňte, že pro to příští točené jdete na oplátku zase vy.
 
Knížku doprovází padesátka zdařilých ilustrací známého karikaturisty Lubomíra Vaňka.

 

 

S knihou byste rozhodně neměli zapomínat ani na děti. Co takhle nejznámější dětské hádanky Jeden mluví, dva koukají s ilustracemi malířky Vlasty Švejdové?
Jeden mluví, dva koukají a dva poslouchají. Co je to? Jazyk, oči a uši. Ale také jedna ze známých lidových hádanek, jimiž se v dětství bavili naši rodiče, babičky, prababičky…
V této knize najdete výbor těch nejlepších, často veršovaných. Publikace je určena dětem od dvou let, které určitě potěší i přiložené omalovánky a pastelky.

 

 

Všechny tři knihy vydalo v letošním roce nakladatelství Barrister a Principal, www.barrister.cz.

 


Mohlo by se hodit


reklama