Úvod > volný čas > Vánoční tradice

Vánoční tradice

Rubrika: Blog    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: SXC
Vánoční tradice

Poslední dobou bourám tradice a strašně mě to baví. A tak se stalo, že jsem letos nehledala formičky na cukroví, ani se netrápila vyvalováním neustále se lepícího těsta a rozhodně nekupovala předražené vlašáky, natož abych utratila měsíční telefonní paušál obvoláváním příbuzných, zdali jim nezbyl ,,oříšek“.
 
Mou kuchyň ovládly báječné dobroty, jejichž výroba se drží hesla předních šéfkuchařů, nesmí to být složité, těžké, překombinované a hlavně destrukční pro trávicí soustavu. Rodina sice prskala, že nebudou košíčky, pracičky a bůhvíco dalšího, ale pak se začaly hotové kousky záhadně ztrácet z krabic a po nočních zlodějíčcích jsem ráno nacházela cestičky z drobků, které spolehlivě směřovaly až k pachatelům.
 
Změny doznal i přístup k nakupování dárků. Z tahání krabic a balíčků mě obvykle bolela páteř tak, že jsem u stromečku seděla zkroucená jak paragraf a pod náporem analgetik proti bolesti sotva vnímala kladné či záporné reakce na to, jak se Ježíšek zase vycajchnoval. Letos to proto jistily nákupy na internetu, zážitkové dárečky a spousta zábavných drobností, které by ode mne zcela určitě nikdo nečekal…
 
Kde jsou ty doby, kdy jsem pravidelně před Vánocemi myla sváteční sklo, hrníčky v sekretářích a stírala prach i v dírkách po hřebících. Tentokrát na okna nastoupila objednaná četa, zbytek se dal v pohodě zvládnout za asistence rodiny, takže ve finále úklidového dne už pak stačilo jenom pečlivě zavřít skříně a jejich obsah ponechat osudu, neboli na ,,pak“…
 
A štědrovečerní večeře? Není nic jednoduššího, než s ní zatočit stejně jako s těžkým cukrovím. Variací na bramborový salát, jež vás nezatíží na měsíc dopředu, a vy pak následně zdravotní systém, existuje celá spousta a kapří pochoutky rozhodně nemusejí být jenom smažené.
 
Do výčtu svých netradičních činností ještě rozhodně musím zahrnout balení dárků, které mě léta přivádělo k šílenství, obzvlášť i díky faktu, že se ani s přibývajícím věkem balící schopnosti nelepšily a nelepšily, takže obdarovaní pak většinou dumali nad tím, ze které popelnice mohl být daný dáreček vyzdvižen. A tak jsem letos pro změnu přivedla k šílenství prodavačku v papírnictví požadavkem na hromadu tašek a taštiček všech možných velikostí, do kterých pak už stačilo dárečky pěkně naskládat…
 
No, jak se zdá, už je to nejspíš všechno, a teď tady sedím, nijak uhoněná, naopak natěšená a čekám na ono ,,magické“ zvonění a dumám, co za tradice poruším příště.
 
Vám přeji za celou redakci, abyste nejenom ten dnešní den, ale i oba následující svátky prožili v klidu a v pohodě, a pokud se vám to letos vymklo z rukou, ať jste příští rok více nad věcí, a to nejenom o Vánocích.
 
Vaše Luciereklama