Úvod > volný čas > Silvestr pod psa

Silvestr pod psa

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: SXC
Silvestr pod psa

Ano, je to bohužel tak. Silvestr bývá každoročně pro psa pod psa. Řada páníčků často opomene připravit rodinného mazlíčka na silvestrovské oslavy a díky této nedbalosti se jich pak při venčení řada zaběhne, nemluvě o stresu, který v nich vyvolává zvuk petard, rachejtlí a dalších až příliš hlasitých součástí silvestrovské zábavy. Co tedy dělat, aby se náš pejsek z posledního dne roku, jednoduše řečeno, nezbláznil…     

 

 

1. Pejskovi byste měli zajistit společnost
Pokud je to jenom trochu možné, pejska mějte během posledního večera a noci roku u sebe. Během rachotu, který se obvykle spouští ještě dříve než o půlnoci, potřebuje mít kolem sebe svoji smečku, v níž se cítí v bezpečí. Proto se nespoléhejte na to, že ho odložíte ke kamarádce, která vám ho čas od času chodí venčit, či k babičce a dědovi na venkov, kde to rovněž dobře zná. Rozhodně ho nenechávejte doma samotného.
 
2. Věnujte mu pozornost
Během rámusu ho drbejte, povídejte si s ním, hrajte si s ním a snažte se ho všelijak zabavit. Pejsek by měl celou situaci vnímat tak, že se vlastně nic neděje, i proto byste se k němu měli tak chovat.

 

 

3. Pozor na hluk   
Psi mají velmi citlivé uši, proto si dejte během celého silvestrovského dne, hlavně v době venčení, pozor na nedočkavce, kteří se rozhodnou petardami bombardovat okolí dřív než o půlnoci. Rána, jež se ozve těsně vedle psa, mu může přivodit šok a doživotní následky. S tím souvisí i fakt, že byste při venčení během Silvestra měli chodit se psem na vodítku. I když vás poslouchá na slovo, může se vyděsit a prchne. Dezorientovaný a vystresovaný pejsek se pak problematicky hledá.
 
V bytě držte pejska dál od oken, ideálně ve střední části, buď v chodbě, nebo v koupelně, kam hluk tolik nedolehne.
 
4. Venčení    
Pejska vyvenčete tak, abyste se vyhnuli největšímu náporu rachejtlí, petard apod. Ideálně s ním vyrazte přes den na hodně dlouhou procházku, protože unavený pes snáze usne a přežije tento každoroční blázinec ve zdraví.
 
5. Medikamenty
Pokud přece jenom máte obavy, že váš pes silvestrovskou noc prožije ve strachu a napětí a nemáte možnost odjet s ním do klidného prostředí, zajděte k veterináři a nechte mu předepsat sedativa.     

 

 

Přejeme vám, abyste se svými psími kamarády zvládli nejenom tento poslední den roku 2011, ale i celý následující rok 2012.
 
Tým Životní styl
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama