Úvod > volný čas > Lyžovačka na jihu

Lyžovačka na jihu

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto a zdroj: lazadov.cz, turistik.cz, SXC
Lyžovačka na jihu

Do Česka konečně dorazil sníh, a tak pro vás máme tip na prima lyžování, ať již během zimních prázdnin, dovolené nebo prodlouženého víkendu. A kam vás pozveme? Přece na jih Čech… 
 
Lyžařský areál Zadov a Churáňov na Šumavě
Najdete zde 7 sjezdovek lehké až střední obtížnosti o celkové délce 4,5 km, které jsou vhodné pro děti, lyžařské kurzy a začínající lyžaře. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a 2x denně se upravují. Kromě denního lyžování zde na vás čeká večerní lyžování vždy od 18:00 do 21:00 hodin. V areálu jsou 3 zařízení rychlého občerstvení, která vám jsou k dispozici v provozních hodinách střediska.
Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice.
 
Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě jsou i dnes místem konání mnoha významných závodů. Udržované turistické trasy jsou v délce kolem 50 km a cílem vašich výletů se může stát Horská Kvilda, Prameny Vltavy, Knížecí Pláně, Březník, Modrava nebo Nové Hutě.
 
Pokud nemáte možnost dojet na Zadov vozem, můžete využít služeb SKIBUSŮ. Linky jezdí na pravidelných trasách PÍSEK-STRAKONICE-VIMPERK-ZADOV a zpět a slouží pro večerní lyžování. Další linka VIMPERK-ZDÍKOV-STACHY-ZADOV a zpět slouží pro denní lyžování, stejně jako linka PRAHA-STRAKONICE-VIMPERK-ZADOV a PRAHA-ZADOV.

 

 

Lyžařský stadion Churáňov
Na nejvyšším bodě Zadovska a v těsném sousedství Churáňovského vrchu a meteorologické stanice Churáňov se nacházejí nejlepší sněhové podmínky pro lyžařské běžecké závody, během letní sezóny závody na horských kolech a v bězích. Přímo v areálu je možné se ubytovat na Chatě Churáňov.
 
Skiareál Kozí Pláň
Středně dlouhý kopec Kozí Pláň leží na pokraji Českokrumlovské vrchoviny mezi Kaplicí a Českým Krumlovem. Sjezdovka disponuje dvěma vleky, dobré sněhové podmínky jsou zaručeny pro lyžaře i snowboardisty. Pro večerní lyžování je sjezdovka osvětlena. Součástí areálu je dětské hřiště a bufet s venkovním posezením. Děti mohou využít i lyžařskou školičku.

 

 

Skiareál Písek
Lyžařský areál v Písku je vybaven speciálním umělým povrchem, který umožňuje lyžování v období, kdy není sníh. Z technických důvodů je umělý povrch využíván každoročně od září do prosince. Zimní provoz probíhá na svahu po sbalení sjezdové hmoty po umělém zasněžení.
 
Skiareál Lipno
A zapomenout nesmíme ani na Lipno. O tom už jsme ale psali… Krásné prázdniny a hodně sněhu vám přeje redakce Životního stylu!

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama