Úvod > volný čas > Bad Füssing - prima relax v bavorských lázních

Bad Füssing - prima relax v bavorských lázních

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Therme1
Bad Füssing - prima relax v bavorských lázních

Myslíte si, že zima, koupání a Bavorsko nejdou k sobě? Chyba lávky. Jen pár kilometrů od českých hranic, v povodí řeky Inn, najdete jedny z největších termálních lázní v Evropě. A zatímco v nedalekém Pasově uslyšíte češtinu takřka na každém kroku, lázně Bad Füssing Češi zatím objevují jen velmi zvolna.
 
Historie lázeňského městečka není dlouhá, termální prameny byly objeveny v podstatě náhodou při vrtech těsně před vypuknutím druhé světové války. Skutečný rozmach ale začal až v padesátých letech společně s obnovou německého hospodářství.
 
Termální prameny, které vyvěrají z hloubky 1000 m, mají teplotu 56 - 60 stupňů a jsou rozvedeny do tří lázeňských komplexů s 80 vnitřními i venkovními bazény.

 

 

Jdeme se koupat
V zimním období jsou nejvhodnější lázně Therme1, které mají nejlepší poměr krytých bazénů a kde se můžete ponořit do termální vody v rozmezí 30 až 42 stupňů. Chvíle, kdy ležíte v prostorném venkovním bazénu s vodou o teplotě 37 stupňů, tělo vám masírují podvodní trysky a shora na vás padají sněhové vločky, patří k nezapomenutelným zážitkům.
 
Nevyhovuje? Nevadí. Vyzkoušejte perličkovou lázeň, terapeutický bazén, plynnou sirnatou koupel nebo se ponořte do bazénu s umělými jeskyněmi. A až toho budete mít dost, můžete si odpočinout v některé z vyhřívaných odpočíváren.


Lázně jsou otevřeny do 21 hod.

 

 

Děti nechte doma
Lázně jsou především léčebným zařízením, nenajdete zde žádné atrakce a tomu odpovídá i věkový průměr návštěvníků. Skákání do bazénů se netoleruje, hluk není vítaný a mezi nejpočetnější skupinu návštěvníků patří především němečtí a rakouští senioři. Prostě relax.


Venkovní kruhový bazén s masážními tryskami

 

 

Jde to i bez plavek
Součástí Therme1 je i rozsáhlý saunový svět v sousedícím komplexu restaurovaného selského statku. Ve čtyřech stylových budovách je 8 prostorných tematických saun, odpočinkové a spací místnosti, venkovní relaxační bazén s masážními tryskami a samozřejmě nechybí ani restaurace pro dočerpání sil.
 
V saunách probíhají pravidelné saunové ceremoniály, kdy si užijete intenzivních bylinkových esencí. Neděste se, věkový průměr návštěvníků saun je výrazně nižší než v sousedních lázních...
 
A budete-li mít chuť si zaplavat, do lázní se dostanete krytou vytápěnou chodbou (plavky jsou samozřejmě nezbytné).


Saunahof v restaurovaném selském statku

 

 

Každá legrace něco stojí
Jsme v Německu, očekávat by se daly tomu odpovídající ceny. Pravda je, že v porovnání s českými aquaparky patří návštěva Bad Füssing k těm levnějším. Celodenní vstupenka pouze do lázní stojí 13€ a kombinovaný celodenní vstup do lázní a saun vás vyjde na 23€.


Jedna ze saun je udělána z bývalého sklepa na brambory

 

 

Na den nebo na týden?
Jednodenní návštěva může být příjemná, ale určitě se vyplatí si zde pobyt protáhnout. Bad Füssing rozhodně netrpí nedostatkem ubytovacích kapacit, celé městečko je vlastně jedna velká ubytovna, mimo letní sezonu a svátky se ale nemusíte bát, že neseženete volné místo. Vybírat můžete podle nároků i peněženky, k dispozici jsou luxusní hotely stejně jako rodinné penziony za cenu od 25€ na osobu a noc se snídaní.


Každou hodinu je v bramborové sauně peeling - medový, čokoládový, pomerančovou solí...

 

 

Pár tipů nakonec
Vyhněte se víkendům, kdy jsou v zimě lázně více obsazené. Nečekejte nával jako třeba v Maďarsku, ale kolona především českých autobusů je přeci jen znát. Ideální jsou všední dny od října do března, kdy jsou bazény téměř prázdné.
 
Pokud využijete kombinovanou vstupenku do lázní a saun, vejděte saunovým vstupem. Sauny mají delší otevírací dobu a při vstupu dostanete elektronický čip, na který se vám ,,nahraje" veškerá útrata, kterou zaplatíte až při odchodu. Na rozdíl od okolních obchodů jsou zde akceptovány všechny běžné platební karty.
 
Parkování je bezproblémové, lázně disponují dostatkem parkovacích míst zdarma.
 
Klidně si s sebou vezměte láhev vody a případnou svačinu, rozhodně nebudete vypadat jako čeští ,,paštikáři", Němci to dělají úplně stejně. Vodu budete zvlášť v saunách potřebovat, vypotíte toho opravdu hodně.
Jinak si vystačíte jen s ručníkem, županem a pantoflemi, víc toho potřebovat nebudete. 
 
Takže nezbývá než popřát hezkou zábavu a skvělý odpočinek. 

 

 

Více informací (i v češtině) můžete najít na www.bad-fuessing.de, nebo na www.therme1.de.


Mohlo by se hodit


reklama