Úvod > volný čas > Automobilová událost roku – Autosalon Ženeva 2012

Automobilová událost roku – Autosalon Ženeva 2012

Rubrika: Auto - moto    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
Automobilová událost roku – Autosalon Ženeva 2012

Tentokrát vás pozveme na retrospektivní automobilový výlet do Ženevy kam se každoročně sjíždějí výrobci aut z celého světa na nejvýznamnější evropský autosalon, jež se svým rozsahem a zájmem ze strany veřejnosti řadí mezi nejvýznamnější světové automobilové události roku. 

 

 

Letos se konal od 8. do 18. března ve veletržním komplexu Palexpo. Počet návštěvníků přesáhnul hranici 700 000, i díky lepšímu organizačnímu zajištění (parkování, podpora individuální dopravy). V příštím roce se tak můžeme těšit na 83. ročník, který se bude konat od 7. do 17. března 2013.

 

 

Výstava byla tematicky rozdělena. Největší pavilon, věnovaný automobilkám, se skládal z jednotlivých sekcí, podle zaměření (klasické automobily, elektromobily a automobily na alternativní formy pohonu, upravená auta (tuning). V menším pavilonu se představili výrobci autopříslušenství a doplňků. Na své si přišli milovníci ekologie, protože množství zastoupených exponátů jasně naznačuje směr využití elektrické energie formou elektromobilů.
 
Čím jsme se kochali…
Jednotlivé automobilky prezentovaly na veletrhu své koncepty a nádherné expozice dávaly vyniknout novinkám letošního roku. Automobilka Aston Martin představila svůj vylepšený model Aston Martin Vantage, Bentley představilo nové SUV – Bentley EXP 9 F, stejně jako Mitsubishi s modelem Outlander. Dacia dala přednost rodinnému řešení vozů s modelem Dacia Lodgy, rekordně nízkou spotřebu slibuje nový model Hondy Civic, pro slečny přivezla automobilka Hyundai prcka Hyundai i20 facelift, pro rodiny Hyundai i30 kombi. Úžasné modely předvedla automobilka Infiniti s hybridním sporťákem Emerg-E.

 

 

Masserati představilo v Ženevě sportovní vůz Grand Turismo Sport, Mazda představila nový koncept Takeri. Cenu Auto roku obdržel vůz Opel Mokka. Peugeot velkoryse pojednal svou expozici s rozličně barevně vyvedeným modelem 208, který je však lehkým zklamáním. Podstatně lépe vypadá model Peugeot 308 Rolland-Garros.

 

 

Pininfarina představila koncept Bambino, sedan s křivkami kupé a asymetrickými dveřmi. S vylepšenou variantou Méganu přišla automobilka Renault, která představila i elektromobil Renault Zoe. Na autosalonu se prezentovala i Česká republika, prezentovala zde model Škody Citigo, kromě ní již zavedené modely, i přes sněhově bílou expozici, byla prezentace této automobilky zklamáním. Volkswagen představil Golf GTI v kabrioletu a mladistvou novinku Volkswagen Up!
 
To nejlepší z Ženevy
Mezi nejobdivovanější auta, u kterých celý den postávaly davy lidí, patřilo Bugatti Veyron Grand Sport  Vitesse, ještě rychlejší a s upravenou převodovkou.

 

 

Stejný nebo možná i větší úspěch mělo Lamborghini Aventador J v ďábelsky rudé barvě.

 

 

U Ferrari měla premiéru nová F12 Berlinetta a vylepšený model Ferrari California.

 

 

Automobilka Koenigsegg představila vylepšenou variantu Koenigsegg Agera. Porsche přišlo s úpravou Boxter. Třešničkou na pomyslném dortu byli individuální úpravci Mansory, Novidem a další, jejichž modely byly často neprodejné a přísně střežené za skleněnou bariérou.

 

 

Pokud jste se tento rok do Ženevy nedostali, nebuďte smutní a prohlédněte si v klidu domova fotogalerii z letošního autosalonu.  Přejeme příjemnou zábavu…

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama