Úvod > volný čas > Balkon k nakousnutí

Balkon k nakousnutí

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Metafora, SXC, CherylStyle
Balkon k nakousnutí

Také máte někdy pocit, tedy hlavně v poslední době, že nejlepší produkty v kuchyni jsou ty, které si můžeme vypěstovat doma? Jenže co dělat, když bydlíme v srdci velkoměsta a bez možnosti obhospodařování víkendových latifundií. Máme pro vás tip a k tomu navrch i soutěž…
 
Zapomeňte na zahrady, trávníky, záhony – nic z toho nebudete potřebovat. K tomu, abyste si vytvořili svůj miniaturní ráj k nakousnutí, vám stačí pouhý balkon nebo jen truhlík za oknem. Alex Mitchellová, městská zahradnice s velkými zkušenostmi, už měla po krk knížek, které pokaždé předpokládají, že máte k dispozici obrovské lány, a tak napsala svou vlastní s výmluvným názvem Balkon k nakousnutí (nakl. Metafora).
 
Dozvíte se z ní nejenom, jak si pořídit „jedlý“ balkon už během jediného víkendu, a ještě přitom zužitkovat různé vysloužilé věci, ale současně vám autorka nabídne i zajímavé recepty a další návody, jak výpěstky vhodně zužitkovat. Vaše městská minizahrádka vás pak bude zásobovat nejrůznějšími zdravými pochoutkami – bylinky se mohou pnout po zdi, salát si může hovět v kusu starého okapu, fazole a rajčata budou šplhat třeba po vyhozeném stojanu na klobouky.
 
Balkon si můžete pořídit i tematický, a to např. zeleninový, ovocný, exotický... Lze zde totiž s úspěchem pěstovat i některé tipy ovocných stromků. A pokud nemáte ani balkon, poslouží také větší parapet, kde se bude dařit bylinkové zahrádce.

 

 

Taky už to vidíte před sebou? Parádní posezení vysoko nad zemí, v srdci města, a přitom jste obklopeni hrozny vína, rajčaty, citrony a salátem jako na zahrádce. Pouliční ruch lomozí kdesi hluboko pod vámi. A jestli máte jen pár květináčů nebo celou střešní terasu, na tom už zase tolik nezáleží.

 

 

Těšíte se na pěstování? Abyste věděli jak na to, zkuste do 10. 4. odpovědět na následující otázku:
 
Co je marhaník?
 
a) odrůda citrusu
b)  listová zelenina
c)  granátovník

 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:


 


 
Na publikaci Balkon k nakousnutí se mohou těšit čtyři výherci, kteří nám v přiloženém formuláři zašlou správnou odpověď. Nápovědu najdete zde.  

 

 

A nakonec malá ochutnávka pro ty, kteří si na letním balkoně budou chtít vychutnat opravdu povedený drink:
 
Budete potřebovat
(pro 6 osob)
1 láhev likéru Pimm´s No. 1 Cup
1 velká láhev citronové limonády
mísa ledu
2 hrsti čerstvě natrhaných lesních jahod
1 hrst čerstvě natrhaných lístků máty
10 kvítků brutnáku lékařského
 
Postup:
Likér smíchejte s limonádou ve velkém džbánu. Zaplňte jej pouze do dvou třetin, aby zbylo místo na ovoce a led. Přidejte kostky ledu, jahody a mátu. Zamíchejte a těsně před podáváním poházejte povrch nápoje květy brutnáku.


 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama