Úvod > volný čas > KRAV MAGA – Nenechte si ubližovat

KRAV MAGA – Nenechte si ubližovat

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
KRAV MAGA – Nenechte si ubližovat

Dnešní článek je zaměřený ryze na ženy, ale přečíst si ho samozřejmě mohou i muži. Občanské sdružení Rosa a centrum Krav Maga Global připravili v rámci Mezinárodního dne boje pro násilí na ženách, který připadá na den 25. listopadu, kurz velmi účinné sebeobrany Krav Maga, vedený ředitelem a lektorem centra Krav Maga Global CZ Jakubem Otipkou.Než si povíme, jak seminář probíhal a kdy se můžete přihlásit na další, pojďme se seznámit s filozofií organizace Krav Maga.

 

 

Systém KRAV MAGA, z hebrejštiny volně překládáno jako „boj zblízka“, je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mj. dokazuje přehled jednotek a armád, které tento systém převzaly. Jedná se například o ozbrojené složky státu Izrael a dále třeba americké federální agentury FBI, CIA, DEA a policejní SWAT týmy v několika státech USA, ve Švédsku a Dánsku. Oficiálně se systém KRAV MAGA začal vyvíjet po 2. světové válce v prostředí, kde byl Izrael již od svého vzniku ve válce se svými sousedy  a nemohl si dovolit posílat své vojáky na několikaměsíční přípravné kempy. Proto nově založený stát potřeboval systém boje zblízka, který musel být rychle zvládnutelný, snadno zapamatovatelný a zejména efektivní.

 

 

Systém KRAV MAGA je systém s jedinečným logickým přístupem, snadný na učení a zapamatování, stavěný na přirozených a intuitivních reakcích a snadno použitelný ve stresových situacích. Hlavním cílem tréninku je naučit kohokoliv, nehledě na  věk, pohlaví, fyzické schopnosti a zkušenosti, jak se ubránit proti všem možným druhům útoků. Toho je dosahováno především trénováním efektivních technik, agresivity, bojového ducha, povědomí a okolí, vyjednávání a vyhýbání se konfliktním situacím.

 

 

Systém KRAV MAGA je rozvíjen ve třech hlavních směrech – armádní, policejní a civilní. Každá verze vychází se stejných základů a princů, ale jednotlivé taktické postupy a techniky jsou uzpůsobeny výchozím situacím, hrozbám, kterým jednotlivé skupiny uživatelů čelí a také zakončím, které je u nich upřednostňováno (civilisté – ubránit se a utéct, policie – zpacifikovat a spoutat, armáda – zabít a jít zneškodnit dalšího nepřítele.

 

 

Od svého vzniku byla Krav Maga Global největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 40 zemích a na všech kontinentech. V roce 2008 se k těmto zemím připojila i Česká republika. Krav Maga Global je jedinou Krav Maga organizací na světě, která je oprávněná izraelským ministerstvem obrany vyučovat systém Krav Maga, oficiální bojový a taktický systém izraelské armády. Od začátku 80. let se na různých seminářích a kurzech školí běžní civilisté, přicházející se naučit sebeobranu, přes vojenské jednotky, policejní oddíly, speciální jednotky, SWAT týmy a další bezpečnostní skupiny po celém světě. Nyní se kromě péče o rozvoj samotného systému Krav Maga specializuje na zlepšování bojových a celkových dovedností členů těchto elitních jednotek.

 

 

Samotný seminář s názvem „Nenechte si ubližovat“ je čtyřhodinovým maratónem, který je od začátku do konce praktickým nácvikem technik počínaje prevencí útoku a deeskalací napětí, obranou proti různých druhům úderů, pokračuje verbální sebeobranou, teoretickou částí věnovanou bezpečnému chování, řešení situací s ozbrojeným útočníkem, používání běžných předmětů  k sebeobraně, použití pepřového spreje, mentální přípravou a nácvikem reálných scénářů. 

 

 

Je dobré se na seminář přihlásit ve dvojicích, pokud jste sama, snadno si na zde můžete najít parťáka k nácviku. Po celou dobu se Vám věnují certifikovaní instruktoři, kteří Vás naučí správně zvládat jednotlivé techniky. Na konci celé akce přichází speciální host, paní Renata Kronowetterová, lektorka a spisovatelka, která účastnicím předá několik cenných rad, které se  týkají vlastního sebevědomí a pozitivního přístupu k životu. Vstup pro všechny zájemkyně je zdarma.

 

 

První seminář proběhl ve SC Letňany a celý program si můžete prohlédnout na fotografiích ZDE, ten nadcházející proběhne 9. 12. 2012 od 14:00 do 18:00 hodin na Stadionu mládeže DDM, hl. města Prahy, Na Kotlářce 1, Praha 6. Ze stanice metra Dejvická Vás čeká zhruba desetiminutová cesta pěšky. S sebou si účastnice musí přinést sportovní oblečení a obuv. Více informací a registraci na seminář najdete na stránkách KRAV MAGA .Mohlo by se hodit


reklama