Úvod > volný čas > Co musíte stihnout do jara

Co musíte stihnout do jara

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto:SXC
Co musíte stihnout do jara

Zima už vás zmáhá a jediné co vás drží nad vodou je myšlenka na jaro, kytičky a krásné počasí? Jste na něj ale dostatečně připraveni? Proběhněte si sedmero nejdůležitějších úkolů, které byste měli stihnout, než vás sluneční paprsky vytáhnou ven!
 
1. ZAHRADA
Právě teď je ideální doba na nákup osiva, hnojiv, květináčů, truhlíků, substrátů a jiných potřeb, které je nutné mít na jaře po ruce. Vezměte útokem zahradní centra a nakupte vše, co vám chybí. Projděte zásoby z loňska, vyhoďte staré osivo, poškozené pěstební nádoby a sepište si seznam, co musíte koupit.

 

 

2. ŠATNÍK
Známe to všichni, šatník nám přetéká oblečením, ale když před ním ráno stojíme, konstatujeme, že nemáme co na sebe. Hlavním důvodem je to, že často shromažďujeme věci, které jsou nám malé (určitě do nich zhubneme), na které máme nostalgické vzpomínky (svetřík, který jsme měli na prvním rande) nebo oblečení zcela nové, jehož nákup byl tak trochu ukvapený a hned doma při prvním zkoušení jsme zjistili, že si ho na sebe nikdy nevezmeme. Udělejte si prima sobotu, pusťte si oblíbené písničky a vyndejte všechny vaše hadříky. Roztřiďte je a ty, jež jste už několik měsíců či let neměli ani jednou na sobě, darujte nebo odneste do sběrných kontejnerů na oblečení.

 

 

3. VYRAZTE NA NÁKUPY
Protože jste důkladně vyčistili svůj šatník, je nutné ho doplnit o nové kousky. Využijte „protahovaných“ vánočních slev a nakupte si pár módních kousků na jaro. Určitě vám to zvedne náladu ;-).

 

 

4. JARNÍ ÚKLID
Mezi méně příjemné činnosti související s nadcházejícím jarem patří důkladný úklid domácnosti. Nenechte se ale strhnout k hysterii, mimořádné domácí práce si rozvrhněte tak, abyste u toho zvládali i běžné činnosti (vaření, praní a žehlení) a přitom nepadli za vlast. Jeden víkend umyjete okna a další třeba uklidíte sklep. Není kam spěchat.

 

 

5. DOPLŇTE VITAMÍNY, OČISTĚTE ORGANISMUS
Po zimě jsou vaše tělo i mysl unavené, proto jim dopřejte dávku vitamínů. Samozřejmě v přírodní formě  - ovoce, zelenina a fresh nápoje. Omezte kávu, alkohol a dejte si jeden den v týdnu půst, během kterého budete pít dostatečné množství vody nebo čaje. Relaxujte, zajděte si zaplavat, do sauny nebo na masáž, zasloužíte si to!

 

 

6. CVIČENÍ
Neradi to přiznáváme, ale zimní období bylo milosrdné k našim faldíkům, ale jarní oblečení a hlavně letní promenáda v plavkách nám je připomene. Nemusíte hned strhnout světové rekordy, začněte pravidelnými procházkami, zajděte si s kamarádkou na zumbu a nezapomeňte zkontrolovat a připravit kolo na novou sezónu.

 

 

7. AUTO
Pokud neplánujete nákup nového, budete si muset pořádně zrenovovat to stávající. Po zimě potřebuje generálku, nevlídné počasí mu dalo zabrat. Nešiďte ho na automyčkách, věnujte mu svůj čas a zajeďte s ním do mycího boxu, nevynechejte žádný kousek a postarejte se i o interiér. Popřemýšlejte o nákupu nových letních pneumatik, nakupte letní směs do ostřikovačů a připravte si letní koberečky.
 
Myslete hlavně na sebe, nikdo jiný to za vás neudělá. Zajděte si do kina na nový film, do divadla, na kosmetiku nebo na výstavu. Kupte si zmrzlinu a vyjděte vstříc slunečním paprskům.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama