Úvod > volný čas > Tetování LIVE

Tetování LIVE

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
Tetování LIVE

Když jsme se rozhodovali napsat článek o tetování, zvažovali jsme, zda Vás potrápíme spoustou teorie o jeho historii a významu. Protože jde ale v dnešní době o tak známý fenomén, pojali jsme dnešní článek jako živou reportáž z tetovacího salónu. Strávili jsme zde celý den a pokud jste stále na vážkách, zda si s nadcházející sezónou nějaké tetování pořídíte, podívejte se, jak vzniká krok za krokem ve studiu Panter.

 

 

NA STARTU
Na začátku stojí rozhodnutí, jaký motiv a na jaké místo zvolit. Nejčastěji se můžete inspirovat na různých webových stránkách, ve specializovaných časopisech, na přehlídkách tetovacích studií nebo přímo ve studiu samotném. První návštěva, kterou zde absolvujete zahrnuje výběr motivu, konzultaci s tatérem, výběr vhodného místa, termínu a složení zálohy. Termín objednání je závislý na vytíženosti jednotlivých studií a je celkem výrazně ovlivněn ročním obdobím. Zatímco v zimě to bývá slabší, na jaře jakoby se roztrhnul pytel se zákazníky. Během soboty, kdy jsme reportáž fotili navštívilo tetovací studio okolo 10 zákazníků, dalších 5 potom tetování během soboty absolvovalo. Věk zákazníků je rozmanitý, nejmladšímu bylo 15 let, nejstarší zákaznici 80 let.
 
REPORTÁŽ ZAČÍNÁ
V sobotu dopoledne přicházíme do studia, kde se právě tetuje zákaznice Sandra. Není to pro ní nová zkušenost, jedno tetování za uchem v podobě černobílé lilie už má a další si zvolila na nárty. Na levý nárt slovo „La Vita“ – život a na pravý „La Morte“ – smrt. Nárty jsou poměrně citlivým místem, po tetování jsou mírně oteklé, a tak se už Sandra nenazuje do zimních bot, ve kterých přišla, ale volí pohodlnější crocsky.

 

 

 

V HLAVNÍ ROLI VERONIKA
Po malé pauze přichází na řadu Veronika. Vybrala si barevný motiv, rudé růže, v jejich středu jsou hodinky, které mají zobrazovat čas jejího narození – půl čtvrté. Na rozdíl od Sandry, jde Veronika na tetování poprvé. Zkušenosti má zatím s piercingem, ale z tetování je trošku nervózní, neví, jak moc bude bolet. Poslední prohlédnutí a konzultace nad motivem a potom už je nutné připravit místo, kde se bude tetovat. Tatér János jí oholí stehno, provede dezinfekci a obtiskne motiv.

 

 

Veronika si v zrcadle prohlédne jeho umístění a lehá si na tetovací lůžko. Tetování začíná černými obrysy. Prvních deset minut je kritických, potom si ale Veronika zvyká na tetovací jehlu a vše probíhá v pohodě.

 

 

Po dokončení obrysů následuje první pauza, po které si János připraví barvy a jde se na vybarvování. I když to na první pohled nevypadá, tatér používá okolo deseti barev, tak aby byl motiv co nejvíce reálný.

 

 

 

Začíná se okvětními plátky růží a lístky, pokračuje se ciferníkem hodinek a končí se zlatým řetízkem. Poslední minuty jsou už pro Veroniku náročné, kůže je po celém procesu, který trvá 3 a půl hodiny podrážděná. Zbývá už ale jen pár tahů a dílo je hotové. Veronika vstává z lůžka a jde si k zrcadlu prohlédnout, jak její tetování vypadá. Je nadšená, stejně jako my, kterým konečný výsledek připadá o 100 % lepší než přinesený obrázek.

 

 

 


Po ošetření je tetování zabaleno do potravinářské fólie a takhle zůstane až do nedělního rána. Veronika jde zaplatit a dostává důležité instrukce, jak se v nadcházejících dnech o tetování postarat. V neděli ráno si bude moct sundat fólii, tetování omyje jemnou pěnou z mýdla Protex a v tenké vrstvě pomaže speciálním krémem na tetování. Takhle ho bude ošetřovat několikrát denně zhruba 2 – 3 týdny. Po tuto dobu musí zapomenout na bazén, solárium a koupání ve vaně (je možné se pouze sprchovat). Poté, co se tetování zcela zahojí (4 – 6 týdnů) přijde na kontrolu a pokud dojde k „vypadnutí“ některé z barev, provede jí János opravu tetování zdarma. V létě bude v krátkých šortkách Veronika za hvězdu, co myslíte?

 

Rádi bychom poděkovali celému týmu tetovacího studia Panter, hlavně tatérovi Jánosovi Fülöpovi, který nám umožnil fotit celý průběh tetování. O tom, že jsme si vybrali odborníka na slovo vzatého svědčí mnohá ocenění, která získal na různých tetovacích soutěžích v zahraničí (Expo Mainz 2012 – 3. místo – BEST TATTOO OF SHOW, Expo Mainz 2012 – 1. a 2. místo – BEST TATTOO OF DAY, Tattoo Convention Dresden 2012 – BEST OF SMALL, 7. Tattoo Expo Leipzig – 1. místo – BEST OF SMALL a další).

 

 

Dále slečnám Sandře a Veronice, které během celé reportáže nesly svou kůži na trh a umožnily nám nahlédnout pod pokličku tetovací alchymie. Na celou fotoreportáž se můžete podívat zde

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama