Úvod > volný čas > Kuřte zdravěji

Kuřte zdravěji

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Depositphotos, Zelenacigareta.cz
Kuřte zdravěji

Kouříte a těžko se Vám vzdává cigaret? Vadí Vám, že ohrožujete své zdraví, zapácháte kouřem, nemůžete si zapálit kdy a kde chcete a utrácíte pořád víc peněz. Vyzkoušejte tzv. „zelené cigarety“. Určitě si teď říkáte, že je to další nesmysl, ale zkuste číst dál, třeba se Vám nápad nakonec zalíbí a pokud ne, dozvíte se alespoň něco nového.

 

 

Co jsou „zelené cigarety a jak fungují

Pokud použijeme více známý název – elektronické cigarety, už Vám je určitě jasné, odkud vítr vane. Tyto cigarety slouží jako plnohodnotná náhražka klasických cigaret. Kouřením elektronické cigarety, nebo přesněji řečeno inhalováním, vzniká pára (dým) obsahující nikotin a o něj jde především. Nikotin do sebe tedy dostáváte v té nejčistější možné formě a to bez ostatních karcinogenních látek a dehtu.
 
Elektronické cigarety se v zásadě skládají z baterie, tekuté náplně a odpařovače náplně. Fungují jednoduše – odpařovač zahřívá tekutou náplň (e-liquid), ze které se uvolňuje pára s nikotinem a aroma, které vdechujete. Můžete si zvolit sílu náplně, druh „tabáku“ nebo třeba ovocnou příchuť. 

 

 

Výhody elektronických cigaret

Začněme těmi nejpodstatnějšími, tedy zdravotními výhodami. Jak jsme již uvedli, kouřením e-cigarety vzniká páražádný dým obsahující dehet, oxid uhelnatý, a nebo další ze 4000 rakovinotvorných látek, které obsahují cigarety klasické. Kouření e-cigaret navíc minimálně zatěžuje srdce a nemá téměř žádný vliv na změnu tlaku a tepu.
 
Pára nezapáchá, takže nezapácháte ani Vy a dokonce může příjemně vonět, podle zvolené náplně, třeba po jahodách. Žádné žluté nehty ani zuby. Protože nevzniká kouř, odpadá pasivní kouření a vy si můžete zapálit takřka všude.
 
Náplně mají až 5 volitelných intenzit nikotinu, takže když se rozhodnete zvolnit, nebo přestat, půjde Vám to podstatně lépe – nejnižší úroveň je 0 mg nikotinu. Chutná stále po cigaretách, v hlavě kouříte, ale nikotin nikde.
 
Kouření e-cigaret je levnější, 30 ml e-liquidu vydá přibližně za 300 cigaret a stojí asi 1/3 nákladů. E-cigarety samozřejmě něco stojí, ale i ty nejkvalitnější cigarety, jako jsou např. sada e-Roll, sada Deluxe nebo sada eCab pořídíte okolo 1000 Kč.

 

 

Pokud stojíte o více informací, navštivte stránky http://www.zelenacigareta.cz/
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama