Úvod > volný čas > Hrady a zámky z papíru...

Hrady a zámky z papíru...

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Foto: Betexa.cz
Hrady a zámky z papíru...

Česká republika, ač země nevelkých rozměrů, skýtá velké historické bohatství v oblasti památek. Prakticky na kterékoliv místo se rozjedete, můžete si být jisti, že narazíte na alespoň jeden nebo dva zajímavé historické objekty. Mezi ty nejvíce vyhledávané dozajista patří české hrady a zámky, kterými je Česká republika doslova protkána.

Modely zámků

 

 

 

Dochovaly se u nás různé typy středověkých staveb, raná feudální sídla i raně gotická sídla, novější renesanční zámky, a krásou a přepychem oplývající barokní či empírové stavby. Většina z nich je majetkem státu a jsou přístupné široké veřejnosti. Můžeme si tedy prohlížet nejen fascinující architekturu, ale i nádherné interiéry, nabízející bohaté sbírky uměleckých předmětů. Většina hradů a zámků nabízí doprovodné programy, které nám přiblíží historické souvislosti. Přístupné bývají obvykle od měsíce dubna do konce října. Zájem o prohlídky je rok od roku vyšší a pro mnoho lidí je to ideální tip na výlet pro celou rodinu.

 

 

 

Pokud však není počasí pro takovou aktivitu příznivé, můžeme si kousek historie vnést přímo k nám domů. Díky vystřihovánkám si můžeme vyrobit zmenšený model našeho oblíbeného hradu či zámku. Nabídka na trhu je opravdu široká a vybere si z ní určitě úplně každý. Od těch nejznámějších objektů jako je Karlštejn, Hluboká, Kokořín až po ty méně slavné, ale třeba zase o to bližší našemu srdci. Jednou z firem s nejbohatší nabídkou je brněnská firma Betexa.

 

 

 

Jejich papírové modely hradů a zámků jsou provedeny v různých obtížnostech. Velká část vystřihovánek je realizována ve dvou obtížnostech, kde si modelář může vybrat, do jaké míry detailů si model zámku nebo hradu sestaví. Každý modelář si zde jistě vybere model s vhodnou obtížností. Vystřihovánky jsou zde jak pro mírně pokročilé modeláře, tak i pro velmi zkušené.
 
Díky těmto stupňům obtížnosti se mohou stát papírové vystřihovánky oblíbeným koníčkem dětí i dospělých. Společně strávený čas dítěte s rodičem, nebo třeba i vnoučete a prarodiče, nad tvorbou vystřihovánky vede k obohacení pro obě strany. Děti si zlepšují jednoduchou motoriku, získávají vědomosti  o historii naši země a učí se trpělivosti. Dospělí se zase naopak vrátí do dětského světa, ve kterém se fantazii meze nekladou.

 

 

 

Modelářství je oblíbené již po desetiletí a v poslední době zástup jeho fanoušků zaznamenává stálé výraznější růst. Papírové modely jsou zkrátka výbornou volnočasovou aktivitou, která je otevřená jak pro ženy a muže, tak i pro děti a dospělé. Neváhejte a vyzkoušejte si také svoji šikovnost
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama