Úvod > volný čas > Jak vybrat dovolenou, aby vás bavila?

Jak vybrat dovolenou, aby vás bavila?

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto: Wikimedia
Jak vybrat dovolenou, aby vás bavila?

Každý z nás má o dovolené jinou představu. Někdo se těší na odpočinek na pláži, jiný by rád poznával krásy přírody a někdo si chce třeba zasportovat.  Důležité je také najít zábavu pro děti.
 
Pokud tedy chcete, aby byla dovolená přesně podle Vašich představ a vyhovovala celé rodině, zkuste ji spojit se svým koníčkem.
 
Pár tipů, jak do dovolené zahrnout i zajímavé činnosti, naleznete v dnešním článku.
 
Geocaching – Jeďte lovit poklady do světa
 
Máte rádi dobrodružství a hledání ztracených pokladů? Zkuste geocaching. V současné době velmi oblíbená aktivita, při které nadšenci hledají ukryté schránky (kešky), objevují nová místa a sdílí své zážitky s ostatními. Tuto zábavu si mohu užít všichni bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Jednotlivé kešky jsou označeny úrovní obtížnosti, takže je můžete hledat při lehčí procházce s dětmi, při turistickém výšlapu, ale i při opravdovém dobrodružství, které vás dovede třeba až k potápění se mezi medúzami.
 
Kešky jsou ukryty téměř po celém světě, takže si geocachingem můžete zpestřit Vaše cestování a poznávání nových míst, ať už se vydáte kamkoliv. Mezi nejkrásnější místa, kde je hledat, patří například největší solná pláž na světě Salar de Uyuni v Bolívii, skalní město Petra v Jordánsku nebo zmiňované Palauské jezero medúz na ostrově Eil Malk. Pro méně náročné cestovatele se nabízí například Berlín, kde jeden z nejznámějších pokladů najdete v Legolandu. 

 

 

Pokud rádi navštěvujete evropská města, i zde si můžete zpestřit program hledáním kešek.

Pokud máte rádi hory, vyrazte za geocachingem na Slovinsko. Můžete hledat například u známé Škocjanské jeskyně nebo u vodopádů Savica. Ukryty jsou ale i kolem větších měst, jako jsou Maribor a Lublaň.
 
„Pokud se turisté nechtějí vzdát dovolené u moře, ideální destinací pro geocaching je ostrov Korsika. Za návštěvu stojí například méně známý poloostrov Capo Rosso s červenými skalnatými útesy a překrásnými výhledy. Zde lze spojit hledání s návštěvou skal Calanche a koupáním se na blízkých písečných plážích,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším prodejcem dovolených přes internet na českém trhu.
 
Dovolená z koňského hřbetu
 
Krásný zážitek přináší jízda na koni, a to u i moře. Zamilované páry ocení projížďku na koni podél pláží, dětem se zase bude líbit ukázka péče o koně a kratší projížďky po okolí. Dovolenou spojenou s koňmi nabízí Řecko, kde působí spousta místních jezdeckých oddílů. Projížďky jsou v nabídce například v letovisku Faliraki na ostrově Rhodos, ale i na dalších řeckých ostrovech, jako jsou Zakynthos, Kréta nebo Chalkidiki.
 
Pokud toužíte po větším dobrodružství, vyrazte třeba na Island. Tato země sopek, gejzírů a panenské přírody nabízí prostřednictvím farem projížďky pro začátečníky i zkušené jezdce.
Kratší vyjížďky, které trvají kolem dvou hodin, nabízí například farma Laxanse poblíž hlavního města Reykjavíku. Na Jižním Islandu se putování na koních věnuje například farma Leirubakki, kde můžete využít delších, třeba i celodenních tras.
 
Pokud patříte k těm, kteří mají z koní a jejich velikosti respekt, možná uvítáte, že koně na Islandu nejsou příliš vysocí, dosahují maximální výšky 135 cm. Přesto jsou stavěni tak, aby unesli dospělého člověka.
 
Dovolení s golfem
 
Mnoho lidí stále považuje golf za zábavu pro bohaté. Opak je ale pravdou, golf si mohou užít všichni, ať už si chtějí zahrát samostatně, ve skupinkách nebo si odpočinout a současně se zabavit s dětmi i prarodiči.
 
„Skvělou destinací pro golfisty je Španělsko, ideálně jižní město Marbella, odkud je to kousek k jednomu z nejhezčích hřišť, Santa Clara. Podobně je na tom i portugalská Madeira, kde najdete pro golfisty jako stvořený Club de Golf Santo da Serra. Jezírka, krásný trávník a doplňkové služby v podobě půjčovny vozíků jsou samozřejmostí,“ dodává Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, jež nabízí zájezdy do vybraných rezortů disponujících golfovými hřišti.
 
Bližší zahraniční hřiště nabízí například Rakousko, za zmínku stojí především proslulé golfové hřiště Mittersill-Stuhlfelden. Zde si můžete zahrát golf i aktivně poznávat Alpy.
 
Pokud toužíte po opravdu luxusní dovolené, vyberte exotické Spojené arabské emiráty, kde jsou známá golfová hřiště jako například Al Hamra Golf Club či Tower Links Golf Club.

 

 

Moderní rybolov u moře
 
V posledních letech je oblíbenou výzvou pro české rybáře rybolov na moři. Kromě exotických ryb můžete nachytat také spoustu zkušeností a zážitků, které s Vámi může sdílet celá rodina. Stačí si vhodně zvolit destinaci.
 
Jedním takovým místem je Portugalsko, zejména okolí města Sagres. Oblíbené jsou také lovecké výpravy na velké ryby z přístavů ve Vilamouře a Portimánu.
 
Pokud byste se na mořský rybolov raději vydali sami, s partou stejných nadšenců, zvolte Norsko nebo Dánsko, kde se dá za přijatelnou cenu pronajmout bydlení, ideální jsou bungalovy i příměstské kempy. Rybolov v severských zemích nabízí neopakovatelné zážitky i díky surovější přírodě a možnosti netradičních úlovků.
 
Dovolená s lunaparkem
 
Kdo máte rádi adrenalin, můžete spojit dovolenou s návštěvou lunaparku. Na své si přijdou všichni členové rodiny. Ideální destinací je v tomto ohledu Itálie. Některé zábavní parky se nachází v blízkosti resortů, takže můžete kombinovat opalování u moře s divokými atrakcemi.
 
U města Ravenna, se nachází lunapark Mirabilandia, který nabízí nejrychlejší horskou dráhu v Evropě. Lunapark tvoří 38 atrakcí, včetně strašidelného domu či různých vodních drah. Láká Vás to? Najděte si hotel někde poblíž.

 

 

V severní části Itálie, u jezera Lago di Garda, poblíž města Verony, se nachází zábavní park Gardaland. Nabízí horskou dráhu Blue Tornado, která dosahuje rychlosti až 80 km v hodině. V horkém letním počasí oceníte spoustu vodních atrakcí, jako jsou projížďky divokou řekou na lodičkách nebo pirátské podzemí.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama