Úvod > volný čas > Podzimní odpočinek u moře? Proč ne!

Podzimní odpočinek u moře? Proč ne!

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    
Podzimní odpočinek u moře? Proč ne!

Chladné počasí se ohlásilo a spousta z nás vzpomíná na krásné teplé léto a sluníčko. Zima není pro každého a abyste si od ní alespoň na chvíli oddechli, můžete se vydat do teplejších krajů. A nemusíte jezdit ani tak daleko.
 
Víme, kde se i teď na podzim ještě pěkně ohřejete, a přitom vám cesta nezabere více jak 5 hodin letadlem.
 
Tady jsou naše tipy:
 
Příjemné teploty a víno, to je Řecko
 
V Řecku trvá letní sezona až do začátku listopadu. Je to dáno polohou této krásné země, která leží v subtropickém podnebném pásu. Pokud ale nevyžadujete přímo tropické teploty, můžete se sem vydat i v listopadu, kdy je stále krásně slunečno a příjemně teplo.
 
Na podzim zde bývá kolem 25 °C, moře je krásně vyhřáté a vy tak můžete nejen odpočívat na pláži, ale také si aktivně zpříjemnit dovolenou výletem, poznávat krásy přírody či historické památky. Kdo si rád užívá společenského života, pro toho je podzim v Řecku ideálním obdobím. Na řadě řeckých ostrovů jsou totiž pořádány slavnosti spojené s vinobraním. Pokud máte víno rádi, měli byste vybírat z vinařských destinací jako ostrovy Kréta, Samos, Limnos či Rhodos.
 
Další nemalou výhodou dovolené na podzim je také fakt, že po odlivu turistů mnoho taveren a hotelů snižuje ceny, podobně jsou na tom i půjčovny automobilů a populárních skútrů.
 
Láká vás romantika? Zkuste Mallorcu
 
Na tomto španělském ostrově, který je největší z Baleárského souostroví, svítí slunce 300 dní v roce. Cesta letadlem trvá pouhé 2 a půl hodiny a v tomto období vás přivítá příjemné slunečné počasí okolo 24 °C. Mallorca je nyní ideálně pro ty, kteří hledají krásné místo pro turistiku nebo výlety na kole.
 
„Kdo tu chce strávit podzim, může se těšit na ničím nerušený odpočinek a téměř lázeňský styl života v přímořských městečkách. Pokud se vydáte na výlet, celý ostrov je 110 km dlouhý a až 80 km široký, za týden ho tedy lze na kole prozkoumat celý,“ přibližuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším on-line prodejcem zájezdů na českém trhu.
 
Ostrov touto dobou láká především zamilované dvojice, které si mohou vychutnat malebné výhledy na moře a romantická zákoutí. Mimo to se může těšit na kamenné horské vesnice, jeskyně, klášter Valldemosa, kde pobýval skladatel Fryderyk Chopin, umělecké městečko Deia se strmými uličkami nebo Alcudia, kde se zachovaly římské hradby.
 
Je toho však k vidění mnohem víc, tak neváhejte a vydejte se na Mallorcu!
 
Podzimní barvy na Kypru
 
Také Kypr nabízí v podzimním období slunečné a teplé počasí. Hlavním lákadlem jsou zde však místní lidé, kteří jsou známí svou pohostinností a laskavostí. Po hektickém létě mají teď více času na turisty, takže si s vámi rádi popovídají a pohostí vás zdejšími specialitami.
 
Na rozdíl od některých přímořských států je Kypr plný listnatých stromů, takže právě v tomto roční se mění jeho celková barva na zlaté a červené tóny podzimu. Úchvatné barvy a scenérie lákají fotografy, ale i milovníky procházek přírodou.
 
Čekají tu na vás zajímavé turistické stezky vedoucí údolími i horami. Cesta na tento krásný a pohostinný ostrov vám přitom letecky z Prahy nezabere více než 3 a půl hodiny.
 
Chcete zažít pravou Itálii? Vydejte se na Sicílii
 
Na podzim si na tomto největším ostrově Středozemního moře přijdou na své především příznivci historie. Díky příjemným teplotám kolem 19 °C je nejlepší čas na poznávání bohatého kulturního dědictví dávných obyvatel. Při cestování napříč Sicílií naleznete kulturní pozůstatky nejen starověkých Římanů a Řeků, ale i Normanů, Arabů či Habsburků.
 
Pokud máte rádi přírodní krásy, nesmí vám uniknout stále činná sopka Etna, která se nachází se ve východní části ostrova. Tento přírodní úkaz je od roku 2013 zapsán na seznamu přírodních památek UNESCO.
 
Díky odlivu turistů si tak právě v podzimním období vychutnáte Sicílii v celé její přírodní kráse.


Sicílie - Taormina

 

 

 

Madeira uchvátí turisty i milovníky historie
 
Jednou z nejteplejších destinací, z dnešních tipů, je Madeira. Exotický ostrov v Atlantském oceánu, na kterém Vás letadlo vysadí za 5 hodin letu, nabízí počasí kolem 25 °C. Také zde se můžete těšit na krásné turistické stezky i historické památky. Pokud tedy hledáte aktivní dovolenou, je Madeira tou správnou volbou.
 
Pro turisty jsou připraveny třeba trasy kolem místních kanálů, které zvládnou i méně zdatní chodci „Turistické trasy kolem takzvaných levad jsou malebné a zvládne je každý. Stačí mít připravenou kvalitní turistickou obuv a svítilnu, některé trasy totiž vedou malými tunely.

 

 

Odvážnější jedinci pak mohou vystoupat na nejvyšší vrchol Madeiry – Pico Ruivo,“ komentuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia. Kousek historie si pak vychutnáte v hlavním město ostrova – Funchal.  Je to přístavní město, které se v minulosti muselo bránit nájezdům pirátů, což připomínají staré pevnosti.
 
Kromě toho zde naleznete i historické kostely a kávu si vychutnáte v malebném centru města. Pokud se rádi pokocháte i trochou luxusu, vydejte se lanovkou, která vede od přístavu až do předměstí Monte ležícího nad městem, kde se vám kromě překrásného výhledu naskytne pohled také na luxusní vily.

 

 

 

A to je z dnešních tipů vše, vybrali byste si? Za nás vede Madeira a závan exotiky Atlantského oceánu. Nebo že by historická Sicílie? Možná stihnete obojí.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama