Úvod > volný čas > Živé Ekomuzeum – cesta do udržitelné budoucnosti

Živé Ekomuzeum – cesta do udržitelné budoucnosti

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Spolek Ekovesnice z.s.
Živé Ekomuzeum – cesta do udržitelné budoucnosti

Spolek Ekovesnice z.s. přichází s unikátním projektem Živé Ekomuzeum. Cílem projektu je obnovit starší a nevyužívaný objekt, který leží v nádherných lesích Bílých Karpat.
 
Objekt je dostatečně velký a má dostatečnou kapacitu na to, aby zaujal jak mladé lidi, zamilované páry, rodiny s dětmi, milovníky přírody, školy a školky, tak i řemeslníky, architekty a projektanty. Živé Ekomuzeum a jeho realizace přinese oživení řemesel, přírodního stavitelství a hospodaření, jeho cílem je ukázat, že jde postavit svobodný dům bez závislosti na inženýrských, obchodních a bankovních sítích.
 
Pokud jste milovníci přírody a cítíte potřebu udržet lásku k přírodě a k tradicím našich předků i u našich dětí a vnoučat, máte možnost se k tomuto projektu připojit.

 

 

Živé Ekomuzeum
 
Díky tomuto projektu vznikne centrum vzájemné spolupráce s kapacitou 40 lůžek a halou o 100 m², ve kterém se budou nacházet dílny i veřejné prostory pro výměnu a sdílení zkušeností. Prostor, kde můžete osobnostně růst, zažít jiný způsob života a stravování.
 
Díky tvořivým dílnám si můžete vyzkoušet nové kreativní dovednosti a objevit svou zručnost, děti si odpočinou od virtuálního prostředí a seznámí se blíže s krásami přírody, s uměním i řemesly. Je to smysluplný projekt, který přináší návrat k tradičním hodnotám, řemeslu, lidskému soužití, šetrnému hospodaření i respektu k přírodě. 

 

 

Stroj času
 
Rekonstrukce celého objektu bude v přírodním duchu s využitím přírodních materiálů, kdy jednotlivé místnosti budou tematicky pojaté z různých časových období. Návštěvníci si budou moci na vlastní kůži zkusit, jak se dříve žilo, jedlo, pracovalo. Můžete se tak ocitnout v době Vikingů, ve slovanském domě nebo třeba v 80tých letech.
 
Ekomuzeum bude nabízet nejen ubytování, relaxaci a oddych v krásném prostředí, ale naleznete zde i inspiraci a informace o tom, jak si postavit zdravý domov, budou se zde konat kurzy osobního rozvoje a další vzdělávání na téma zdravého bydlení i žití, soběstačnosti, udržitelného rozvoje, permakultury, šetrného hospodaření a ekologie.
 
Zajímavou zkušeností bude porovnání žití v historii a dnes a nastínění možné cesty do trvale udržitelné budoucnosti. 
 
Centrum bude zajímavé nejen pro širokou veřejnost, ale i pro odborníky z řad řemeslníků, architektů a projektantů, kteří zde budou moci tvořit, budovat, být v centru dění, zároveň to bude prostor pro prezentaci a propagaci jejich práce. 
Pro školy a školky budou v nabídce různé kurzy, zážitky, kontakt s přírodou a zábava.

 

 

Mladé páry jistě ocení inspiraci v duchu přírodního domova, řemesel a soběstačnosti.
 
Díky dílnám si budete moci sami vyzkoušet řemeslo, zkusíte si vyrobit nebo opravit pod odborným dohledem své vlastní vybavení, stůl, židli, postel, kuchyň. Zajímavá bude umělecká recyklace starého nábytku, ale i výroba nábytku nového.

 
Odměny pro podporovatele projektu

 
Pokud se Vám projekt líbí a chtěli byste se na jeho realizaci podílet, můžete přispět různými částkami v hodnotě od 100 Kč, vše se podrobně dozvíte na stránkách https://www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/.
 
Za jednotlivé výše příspěvků získáte různé odměny od pexesa, magnetek, přes trička, knihy až po poukazy na ubytování.
 
Budete si tak moci vyzkoušet přírodní bydlení, pobyt ve tmě, kurzy a workshopy přírodního stavitelství v nedaleké Eko-osadě.
 
Pro investory a firmy jsou připraveny ekodluhopisy s platností na dva roky s nabídkou pobytů, školení, pronájmu nebo prostoru pro propagaci.

 

 

Eko-osada Vrbovce
 
Celý projekt Ekomuzeum je v podstatě navázán na již dokončený a úspěšný projekt Eko-osady, která je od Ekomuzea vzdálená jen 9 km. Domečky a celá Eko-osada Vrbovce, byla postavena za minimum peněz za pomoci řady nadšenců, studentů a dobrovolníků EDS – Erasmus+ a Školy přírodního stavitelství.
 
Nyní domky slouží na prohlídky i vyzkoušení přírodního ubytování. V osadě je možné vidět také aquaponii, biomilíř, solární sušičky a větrání, vyrábění elektřiny z tepla kamen, mobilní domy, permakulturu a další užitečné vynálezy. Protože je však kapacita pro bydlení i aktivity v osadě omezená, rozhodl se spolek Ekovesnice realizovat projekt Živého Ekomuzea, kde bude možné šířit informace většímu počtu lidí.
 
Pokud se Vám nápad líbí, přidejte se k tomuto krásnému projektu a staňte se jeho součástí.
Ekovesnice z.s. a Živé Ekomuzeum předem děkují za každý příspěvek, který takto pomáhá k osvětě a k návratu k našim kořenům.
 
Co vy na to, přidáte se?

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama