Úvod > volný čas > Příjemný detox organismu - víte jak na něj?

Příjemný detox organismu - víte jak na něj?

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Aqualand Moravia
Příjemný detox organismu - víte jak na něj?

Čas od času by měl svůj organismus pročistit každý z nás, tím spíš, pokud se snažíte neúspěšně zhubnout. Pokud jíte méně, zdravěji, cvičíte, a přesto se kila drží, mohou být důvodem škodlivé látky, které se v našem těle vyskytují a brání úspěšnému odbourávání tuků.
 
Než tedy začnete s nezdravou drastickou dietou, zkuste detox organismu. My Vám dnes nabídneme několik způsobů, se kterými to bude příjemná záležitost.
 
Ovocné a zeleninové šťávy
 
Pro důkladnou očistu jsou ovocné a zeleninové šťávy skvělým pomocníkem. Je však potřeba pár dní vydržet, a kromě nich nekonzumovat nic jiného. Skvěle se hodí citrusy, jablka, exotické ovoce, ale i kořenová a další zelenina. Můžete je vzájemně kombinovat podle své chuti a po dobu alespoň 3 dnů si z nich připravovat výživná smoothie. Kromě těchto šťáv je potřeba v očistných dnech konzumovat i dostatek čisté vody, ideální je voda s citronem.
 
Pozor ale, abyste to s očistou nepřehnali, jak se říká všeho moc škodí, a proto by tato kůra rozhodně neměla trvat déle než týden.
 
Vypoťte toxiny z těla
 
Ideálním způsobem, jak toxiny z těla vypotit, je pravidelná návštěva sauny. Každý z nás se během dne s toxiny potýká, a to i přesto, se žije zdravým životním stylem. Náš organismus musí čelit těžkým kovům, pesticidům, dioxynům, nebo i zbytkům alkoholu nebo chemikálií z kouření. Pokud si ale budete dopřávat saunu, podpoříte tak činnost žláz s vnitřní sekrecí, které podporují správnou funkci srdce a díky potu také pomáhají odvést škodlivé látky přes kůži z těla ven.
 
Dávejte si však pozor, abyste dodrželi zásady správného saunování. Rozhodně neplatí, že čím déle v sauně vydržíte, tím více organismus pročistíte.

 

 

„Doporučená délka pobytu v sauně se pohybuje od 10 do 15 minut dle jejího typu. Po prohřátí by mělo vždy následovat zchlazení v bazénku nebo sprše a následný odpočinek. Tento proces je pak vhodné opakovat alespoň třikrát.“ komentuje Petr Pavlacký z Aqualandu Moravia, kde jsou návštěvníkům k dispozici parní i suché sauny.

 

 

Dopřávejte si masáže
 
Při detoxikaci organismu hraji důležitou roli náš lymfatický systém. Ten se podílí i na naší imunitě, chrání nás před infekcí, ale třeba i před nádorovými onemocněním. Správně rozproudit lymfu v těle můžeme například přístrojovou lymfodrenáží, která využívá speciální vzduchem nafukované návleky. Postupným tlakem na určité body těla dochází k detoxikaci organismu, ale i k celkové relaxaci a regeneraci. Lymfodrenáž nám ale může pomoci i kosmeticky, zejména ženy ocení její příznivé účinky na otoky končetin a celulitidu.
 
„Pravidelná lymfodrenáž napomáhá při prevenci a odstraňování celulitidy i při křečových žílách a otocích končetin. Vhodná je také jako doplňující kůra pro jedince, kteří se snaží zhubnout.“ doplňuje Petr Pavlacký.
 
Kdo však dáváte přednost klasické ruční masáží, zvolte aromaterapeutickou masáž, která kromě tradiční masážní techniky využívá blahodárných účinků nejrůznějších detoxikačních olejů, esencí a bylin. Ideální jsou pro tyto účely například výtažky z citrusů, bergamotu, jalovce, rozmarýnu nebo skořicové esence. Detoxikační účinky přinášejí i čokoládové masáže a zábaly, kakaové boby jsou totiž známé jako jedny z nejúčinnějších antioxidantů.

 

 

Úleva v mrazu
 
Zní to možná podivně, ale i mrazivé teploty nám mohou prospívat. Kdo nemáte pobyt v sauně rádi, nebo prostě hledáte něco nového, zkuste pobyt v ledové kryokomoře. Pobyt trvá 1 až 3 minuty v teplotě od −110 °C do −140 °C. Při těchto podmínkách klesne teplota pokožky na 2 až 10 °C. Tento teplotní šok způsobí, že se tělo začne bránit vylučováním prospěšných látek, mezi které patří kortikoidy, adrenalin, noradrenalin, mužské tělo vylučuje navíc i testosteron a endorfiny.
 
Kryoterapii ocení sportovci, kteří si chtějí zlepšit kondici, ale i všichni, kteří potřebují ulevit namoženým svalům. Chlad totiž výrazně snižuje vodivost nervových drah, svaly tak i několik hodin po návštěvě kryokomory relaxují a nebolí. Pokud si po kryoterapii ještě zacvičíte, dojde ve vašem těle k mnohanásobnému prokrvení periferních částí, během čehož tělo vylučuje škodlivé látky, kyselinu mléčnou a volné radikály. Kromě detoxikace dochází i k omlazení pokožky, a pokud si budete pobyt v chladu dopřávat častěji, bude fungovat i jako prevence proti celulitidě.
 
To je pro dnešek z našich tipů vše, snad jste si vybrali alespoň jeden, který by pro Vás mohl být příjemný a pustíte se do toho!
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama