Úvod > volný čas > 3 tipy, jak být připraveni, sršet sebejistotou a být reprezentativní nejen v práci a na schůzkách!

3 tipy, jak být připraveni, sršet sebejistotou a být reprezentativní nejen v práci a na schůzkách!

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pexels.com
3 tipy, jak být připraveni, sršet sebejistotou a být reprezentativní nejen v práci a na schůzkách!

Tlak, náročné povolání, deadliny a spousta stresu. To jsou společní jmenovatelé dnešní doby a většina z nás se s těmito faktory potýká v menší či větší míře. Vystupování, upravený zevnějšek i doplňky mohou být tedy klíčovým faktorem celého úspěchu pracovních schůzek, pohovorů i celkového dojmu.


1) Spánek a zdravé jídlo
 
Před důležitou schůzkou se snažte dobře vyspat. Zní to možná jako klišé, ale sebelepší kosmetické přípravky nezamaskují dlouhodobou únavu. Po důkladném odpočinku budete mít mnohem pozitivnější výraz v očích. Není důležité spát dlouho, ale kvalitně.
 
Pokud máte pocit, že samou nervozitou nemáte šanci usnout, je dobré se řádně fyzicky unavit. Zkuste si zacvičit nebo si zaběhat – ať už venku, v posilovně nebo v pohodlí domova. Zejména u žen je důležité, aby šly spát odlíčené. Pleť se tak v noci lépe regeneruje a ráno budete vypadat svěží.
 
Ráno si pak dejte teplou vodu s citronem – tato kombinace pročistí váš organismus. K snídani pak zvolte ovoce s jogurtem a ovesnými vločkami. Díky tomu máte jistotu, že snídaně obsahuje pozvolna se uvolňující sacharidy. Nebudete se pak cítit unavení ani přejedení, ale naopak dokážete pohotově reagovat.


2) Dokonalý outfit a doplňky
 
Snažíme se zaměřovat na osobnost člověka, ale ve spoustě případů se nám to nedaří? Je to tak – všichni více či méně dáme na první dojem a všichni dobře víme, že „šaty dělají člověka“. Věnujte tedy čas také důkladné péči o svůj vzhled.
Dejte přednost decentním barvám, mírnému líčení a neberte si na sebe nic, co by mohlo působit vyzývavým dojmem.
 
Na pracovní schůzce či pohovoru nahraďte „pozlátko“ skutečnými znalostmi a ukažte, že máte vše pod maximální kontrolou. Dělejte si poznámky – ať už do počítače, tabletu či obyčejného poznámkového bloku.

Poznámkový blok

 

 


 
Tip: místo obyčejné propisky si s sebou vezměte pero Parker, které vám zejména na pracovní schůzce jako vysoce reprezentativní, a přitom praktický doplněk.

Pero Parker

 

 


3) Poznámky, rozpis postupu…
 
V rámci utřídění informací si veškeré postupy a výsledky rozepište. Pro lepší přehled o všech úkolech vám poslouží kromě poznámkového bloku například nástěnka či magnetická tabule. Další skvělé doplňky, jak si zorganizovat čas i schůzky najdete třeba na Papirnictvipavlik.cz!

Magnetická tabule

 

 

 


Pár rad ze světa psychologie
 
To, jak se projevíte na začátku schůzky vás bude provázet i nadále. Ruku podávejte vždy napřímo (nikoliv ze strany ani shora). Dbejte na pevný stisk a současně i na oční kontakt a nezapomeňte se mile usmát již při vstupu do místnosti. Tak co, připraveni?

 

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama