Úvod > volný čas > Plastika nosu jako umělecký zákrok, který vám vrátí sebevědomí

Plastika nosu jako umělecký zákrok, který vám vrátí sebevědomí

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: AESTHEVITA.CZ
Plastika nosu jako umělecký zákrok, který vám vrátí sebevědomí

Pro někoho je nos přirozenou součástí, jinému ale sráží sebevědomí. Dnes se ale dají dělat zázraky skoro na počkání. Ty pomáhají při zranění, problematickém dýchání, ale i proti nedokonalostem a při opětovném hledání sebedůvěry.


Podle nosa poznáš kosa
 
Tenhle nepárový orgán je pro někoho přirozenou součástí obličeje, někdo jiný ho vnímá jako dominantu své vlastní osobnosti. Někdo řeší vzhled nosu od dětství, jiný má problém po závažné nehodě. Často se z toho člověk dostane a bere to jako svou přednost nebo se s tím jednoduše smíří. Na druhou stranu to vede i k nízkému sebevědomí a pochybování o sobě samém.
 
V každém případě je tu možnost plastiky nosu, která problém vyřeší trvale. 

Platika nosu

 

 

Plastika nosu není jen jedna
 
Operace nosu neboli tzv. rhinoplastika je považována téměř za umělecké odvětví. Mezi zákroky patří zmenšení, zvětšení, odstranění deformit, modelace špičky nebo úprava nosních dírek. Spodní hranicí pro zákrok většinou bývá osmnáctý rok. Horní hranicí obvykle rok čtyřicátý. V tomhle věkovém rozmezí se dobře a rychle hojí tkáně a kůže je dostatečně pružná.


Domů jdete brzy
 
Počítejte s celkovou anestezií při operaci. Podle náročnosti se doba na sále pohybuje kolem dvou až tří hodin. Plastika se provádí otevřenou cestou tak, že se provede příčný řez na dolním okraji nosní přepážky a přes nosní dírky pak chirurg může snadno provádět všechny úkony.
Většinou jste druhý den propuštěni domů.
 
Při běžném zákroku stačí jedna operace, po které následuje pár týdnů rekonvalescence se sádrovou dlahou pro fixaci a správné hojení.


Pozor při zhoršeném dýchání
 
Spolu s plastikou nosu se často provádí i tzv. septoplastika. To je srovnání osy nosu a vyrovnání nosní přepážky. Problémy s dýcháním, které nerovnost nosní přepážky způsobuje, mohou být vrozené nebo může jít o vadu po nehodě. Vybočení nemusí být nutně estetickou záležitostí, ale především způsobuje potíže s dýcháním, záněty a jiné komplikace.
 
Pokud u sebe vnímáte podobné problémy, rozhodně to nenechávejte jen tak, ale domluvte si termín nezávazné konzultace s odborníkem.


Připravte se na větší sebevědomí
 
Estetické zákroky nás dokáží zbavit deformit a problémů a zvýšit naše sebevědomí. Každý zákrok samozřejmě něco stojí, cena se ale vždy odvíjí od konkrétního zákroku a jeho náročnosti.
Jestli řešíte vzhled svého nosu a stydíte se, vždy je tu nějaké řešení. Pokud vás k tomu trápí dýchací potíže, může to být způsobeno i špatnou osou nosní přepážky.
 
Nic nenechávejte náhodě a objednejte se k lékaři, a to nejlépe hned. I sebemenší zákrok dokáže nejen změnit vzhled a posílit sebevědomí, ale i zamezit budoucím potížím.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama