Úvod > volný čas > Kam vyrazit na podzimní výlety?

Kam vyrazit na podzimní výlety?

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    
Kam vyrazit na podzimní výlety?

Během prázdnin je v oblíbených destinacích spousta turistů. Ale léto skončilo. Nyní si můžete užít klid a slunce současně. Podívejte se na oblíbená místa, která stojí za návštěvu i na podzim.
 
Podzim vám dává možnost vyrazit nejen po Čechách, ale i do zahraničí. Než se na cesty vypravíte, proveďte srovnání cestovního pojištění a pojistěte sebe i své blízké. Nikdy nevíte, co vás na vašich výpravách můžete potkat. Kam tedy můžete vyrazit?

Kam na podzimní výlety

 

 

Kotor, Černá Hora
 
Tyrkysově zelené pobřeží na jedné straně, Dinárské hory jiskřivě bílé na druhé straně. Toto historické město, ukryté mezi skalami Kotorského zálivu, obklopené 3 masivy Lovćen, Vrmac a Dobrota, připomíná norské pobřeží do té míry, že se říká, že je nejjižnějším fjordem. Jedinečné mikroklima na skalnaté riviéře je obklopeno agávami, mimózami, oleandry a kiwi. V září a říjnu vás teplota Jaderského moře stále zve ke koupání a pláže jsou téměř prázdné.
 
Příjemných 20 ° C ve vzduchu svádí k lezení, které můžete začít návštěvou pevnosti ve starém městě Kotoru a stoupáním po Lovćenu. Při procházce národním parkem Lovćen po trase z Cetinje do Kotoru uvidíte podzimní Černou Horu z nejmalebnější strany - plnou divokých keřů a plodů z granátového jablka, červenohnědých vinic. Nezapomeňte si přibalit nepromokavý kabát nebo bundu - v této době se v horách mohou vyskytnout deště.


Marche, Itálie
 
Oblast Marche, skrytá ve stínu milovaného toskánského regionu, se nazývá neobjevený poklad Itálie. Stejně malebné, ale mnohem klidnější místo nejen s Apeninskými vrcholy a mořem, ale především s vínem a historickými operami a divadly (je jich zde přes 70). Svou cestu můžete zahájit návštěvou divadla Teatro Ventidio Basso z 19. století v Ascoli Piceno a divadla Teatro Serpente Aureo v Offidě, kde můžete ochutnat nejlepší místní vína v místní vinotéce.
 
Mírně ovocné, zemité a výjimečně harmonické pecorino je vyrobeno z vinné révy pěstované 700 metrů nad mořem a zakousnout se můžete do stejnojmenného sýra (ovce, které sýr vyrábějí, se krmí zralými hrozny).


Piran, Slovinsko
 
Zapomeňte na přeplněné benátské ulice a navštivte Piran s malebnou architekturou připomínající italské město. Toto je jedno z nejkrásnějších míst na Jadranu s pěknými činžovními domy a kostely, mezi nimiž je hezké se ztratit.
 
Můžete si zde dopřávat lahodné mořské plody a do vody můžete vstoupit téměř z ulice - kolem poloostrova najdete plošiny s žebříky (je zde také pláž, i když většinou skalnatá).


Doporučujeme cykloturistiku nebo výlety lodí do národního parku Saline Sečovlje a poté do lázeňského centra Lepa Vida. Bazény a moře se táhnou až k obzoru. Díky mikroklimatu je vzduch výjimečně čistý, bez alergenů a působí jako přírodní inhalátor. Zvláště doporučujeme slané koupele ve vodě extrahované ze dna rybníků po odpaření a ručním odběru soli.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama