Úvod > volný čas > Úpravy okolí domu

Úpravy okolí domu

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Autor:    
Úpravy okolí domu

Když si léto vezme dovolenou a venku se ochladí, nastal ideální čas pro kutily. Obzvlášť kolem domu či chalupy je vždy třeba něco opravit, předělat, udělat. Pojďme nahlédnout pod pokličku publikace francouzského autora Françoise Coffranta, zabývající se právě takovými úpravami.
 
Okolí domu na první pohled vypovídá o vkusu a životním stylu jeho obyvatel. Vše začíná vstupní bránou a oplocením, které by měly být sjednoceny s architektonickým stylem domu.  Abychom se kolem něj mohli bezpečně pohybovat, musíme chodit i po správném a kvalitně upraveném terénu, i proto se autor se věnuje jak cestám a cestičkám, ale také podlahám teras, různých podloubí, zákoutí, apod. Na cesty i k odpočinku nám rovněž posvítí výběrem různých tipů osvětlení, ať již klasických, či na dálkové ovládání. Najdete zde i nápady, jak si vytvořit letní posezení, prostor pro letní kuchyni se zděným grilem. Hledáte kout, kde byste se mohli schovat před zraky zvědavců? Vytvořte si zástěnu, která dokonale oddělí odpočinkový intimní prostor od ostatní užitkové zahrady. K zahradě patří voda, a to nejenom užitková v podobě různých zavlažovacích systémů. Dopřát byste si měli i relaxační posezení u fontánky se zurčícími vodními prameny. Říká se, že takový pohled dokonale uklidňuje. A nezapomeňte si vytvořit vhodné zákoutí pro zahradní sprchu. V letním vedru vám tato osvěžující relaxace přijde náramně vhod. V závěru se Françoise Coffrant zabývá také vhodnými nábytkovými doplňky, které tvoří poslední částice do mozaiky hezkého a příjemného okolí domu. Nabízí různá zajímavá a vtipná řešení např. pro úložné prostory a ukazuje, že se pobytu venku nemusíme vzdát ani v chladnějším období. V knize, která je opatřena nádhernými inspirativními fotografiemi,  nechybí ani praktické rady s obrazovými návody, jak zvládnout stavbu schodiště nebo nainstalovat markýzu.  
 
Vydalo nakladatelství Rebo Production, 149 Kč

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama