Úvod > volný čas > Zimní Dolomity z koše balonu

Zimní Dolomity z koše balonu

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Luigi de Zotti, SuedTirol, BallonFestival Toblach, Roland Sebastien
Zimní Dolomity z koše balonu

Milovníci hor, lyžaři, sáňkaři ale i ti, kteří mezi velikány jezdí jen tak relaxovat při lehčích procházkách nebo vysokohorských túrách, si kromě svých oblíbených činností rádi užívají i místních zimních atrakcí, ať již vyjížděk na koních, skútrech nebo slavností a festivalů, kterých bývá v horských oblastech bezpočet.

 

Kdo během ledna: od 10.1. – 18.1. zavítá do Dolomit, oblasti Alta Pusteria, určitě si nenechá ujít Balónový festival a možnost shlédnout horské štíty z ptačí perspektivy. Výlet trvá půl dne a odvážní vzduchoplavci se budou podílet jak na uvedení balonu do provozu, vlastním letu, tak i závěrečném složení, a pořadatelé nezapomněli ani na nefalšovaný křest pro každého nováčka. Vlastní let trvá přibližně jednu hodinu a spolu s pilotem se vejde do koše pět lidí, což je ideální sestava pro čtyřčlenou rodinu.

 

V Dolomitech se mění počasí poměrně rychle, občas se tedy takový výlet může změnit v dobrodružný zážitek. Nelze dopředu určit kam přesně balon poletí a kde přistane, obzvlášť při náhlé změně povětrnostních podmínek. Zkušený pilot, kterého zajišťuje posádka na zemi, si dokáže poradit nejenom s nenadálým větrem, ale díky manévrování v různých letových hladinách ovlivní směr letu natolik, že se rozhodně neocitnete např. v jiném státě, ale vzhledem k aktuální meteorologické situaci maximálně několik stovek metrů od vytčeného cíle.

 

A zůstaneme ještě v Dolomitech, kde kreativci mohou předvést v době od 14.1. – 16.1. a 19.1. – 21.1. svůj výtvarný um na jedinečném mezinárodním Festivalu sněžných soch. Akce se zúčastní na 30 umělců z celého světa, pod jejichž rukama vzniknou díla ze sněhu a ledu. Nádherné sochy pak ve večeních hodinách ožívají díky promyšleném osvětlení a nabízejí okouzlující podívanou. Za sněžnými sochaři musíte vyrazit do městeček San Candido (14.1. – 16.1)  a San Vigilio di Marebbe (19.1. – 21.1.) nacházejících se také v oblasti Alta Pusteria.

 

 reklama